Odpoczynek w ogrodzie lub na tarasie to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu z książką, naładowanie akumulatorów i obcowanie z zielenią drzew i krzewów. Aby odpoczynek był możliwy, trzeba zadbać o komfortowe meble do ogrodu. Jak dobrać ogrodowy komplet wypoczynkowy, aby pasował do zieleni, charakteru gospodarzy i stylu domu?


Materiały, z których zrobione są zestawy mebli ogrodowych

Nowoczesne meble na tarasy, balkony oraz do ogrodów mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Odchodzi się już od kiepskiej jakości plastiku, który odbarwiał się od promieniowania słonecznego. Teraz meble ogrodowe wykonane są wysokiej klasy tworzyw sztucznych, które imitują drewno. Dostępne są w różnym stylu oraz w wielu barwach, daje to szeroki wybór i możliwość dopasowania zestawu mebli ogrodowych do swoich potrzeb. Współczesne meble to też połączenie różnych materiałów, na przykład ciepłego drewna i chłodnego metalu.

Połączenie drewna i metalu

Drewniane meble to klasyk, który pasuje zarówno do naturalistycznych ogrodów wiejskich, jak i do nowoczesnego stylu. Drewniane meble są i zawsze będą w modzie. Współczesne rozwiązania stawiają na połączeniu klasycznego drewna oraz metalu. Dzięki temu uzyskuje się stylowy design. Taki zestawy mebli ogrodowych sprawdzi się szczególnie na balkonach i na tarasach. Meble są solidne, wytrzymałe na warunki atmosferyczne i bardzo stylowe. Użycie egzotycznego, twardego drewna sprawia, że zabiegi konserwacyjne nie będą częste. Jasne drewno tekowe to idealny materiał do przełamywania chłodnego metalu, jakim jest aluminium. Meble pięknie prezentują się wśród zieleni, a także na deskach tarasów. Różne modele można znaleźć na stronie – https://onegarden.pl/34-zestawy-mebli-ogrodowych.

Lekkie i wytrzymałe tworzywa sztuczne

Zestawy mebli ogrodowych mogą być wykonane z tworzyw sztucznych. Zapewnia to wytrzymałość oraz komfort użytkowania. Ogranicza zabiegi konserwacyjne, a czyszczenie jest bardzo łatwe. Wysokiej jakości tworzywa sztuczne świetnie sprawdzają się w nasłonecznionych ogrodach, nad zbiornikami wodnymi, a także na balkonach bez zadaszenia. Tworzywo sztuczne może być zabarwione na dowolny kolor, co jest niewątpliwym atutem tego materiału. Jest lekkie, dlatego łatwo je przenosić. Stoły wykonane z tworzywa mogą się rozkładać i składać, co sprawia, że poza sezonem zajmują mniej przestrzeni.

Luksusowe meble ogrodowe

Niezwykle funkcjonalny zestaw mebli ogrodowych to połączenie komfortu z luksusowym designem. Meble charakteryzują się nietypowym kształtem, wysokiej jakości materiałami oraz nietuzinkowym połączeniem szkła, metalu i miękkiego materiału. Mogą być połączeniem minimalizmu i naturalności, a to kompromis dla wymagających i ceniących komfort. Meble są pokryte wytrzymałym materiałem, któremu niestraszne są żadne warunki atmosferyczne i nasłonecznienie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ