Jak sprawdzić, czy biustonosze dobrze leży? Na co zwrócić uwagę, aby zaopatrzyć się w odpowiednio dopasowany stanik? Tego typu pytania zadaje sobie wiele kobiet. Jest to bardzo ważne, ponieważ ten element damskiej bielizny zakłada się codzienne, a więc zadbanie o swój komfort powinno stanowić priorytet dla wszystkich przedstawicielek płci żeńskiej. Tym bardziej że źle dobrany biustonosz sprawia, że piersi nie prezentują się atrakcyjnie i może nawet wywoływać bóle kręgosłupa.

Dobrze dobrany biustonosz – jak go rozpoznać?

Biustonosze damskie są elementem garderoby, który posiada każda kobieta. Większość z nas ma nawet kilka modeli, różniących się między sobą kolorem, czy fasonem. Dzięki temu można bez problemu dopasować rodzaj stanika do konkretnej stylizacji – na przykład sukienki bez ramiączek, czy bluzki z głębokim dekoltem. Bez względu na to, czy posiada się małe, czy duże piersi, zawsze warto przywiązywać dużą wagę do wyboru odpowiedniego rozmiaru. Jakie parametry biustonosza należy obowiązkowo uwzględnić podczas zakupu takiej bielizny? Odpowiedź poniżej.

Obwód

Właściwie dobrany obwód stanika sprawia, że ten element garderoby przylega do ciała i jednocześnie jest na tyle luźny, że nie uwiera i pozwala swobodnie oddychać. Dużym błędem jest, gdy tylna część tej bielizny (w miejscu zapięcia) nie znajduje się na tej samej pozycji, co przednia – na przykład znacznie przesuwa się w górę, zwłaszcza przy podnoszeniu rąk. Mierząc stanik, trzeba zapinać go na pierwszą haftkę.

Ramiączka

Co ciekawe, waga piersi wbrew pozorom wcale nie jest utrzymywana przez ramiączka. Taką rolę odgrywa opisany wcześniej obwód stanika. Ramiączka są dla niego jedynie wsparciem. Możliwość ich regulacji sprawia, że każda kobieta może wedle własnych potrzeb ustawić właściwą długość – tak, aby ramiączka ani nie spadały, ani nie wbijały się w skórę na ramionach.

Fiszbiny

Fiszbiny to podparcie dla biustu, należy więc zweryfikować ich ułożenie. Idealnie jest, gdy zamiast uwierać pod pachami, dokładnie przylegają one dookoła piersi, okalając je. Najważniejsze, aby fiszbiny nie wywołały dyskomfortu.

Miseczki

Kluczowa jest także wielkość miseczek – nie jest wskazane, aby były one zarówno zbyt duże, jak i za małe. Te pierwsze odstają od piersi i sprawiają, że stanik się marszczy i odznacza pod ubraniem, a drugie spłaszczają biust i wyglądają bardzo nieestetycznie.

Jak uniknąć błędów podczas wyboru biustonosza?

Już od lat jesteś przyzwyczajona do zaopatrywania się w model stanika o tym samym rozmiarze? A czy wiesz, że wielkość kobiecych piersi zmienia się na przestrzeni czasu? Zatem automatyczne działanie w tym kontekście nie jest zalecane. Zamiast tego warto za każdym razem dokładnie sprawdzić swoje wymiary i na tej podstawie dopasować odpowiedni rozmiar.

Dobór bielizny nie zawsze jest prosty, jednak jeśli poświęci się temu odpowiednią ilość uwagi, można osiągnąć upragniony sukces. Gdy zapamięta się wskazane powyżej wskazówki, możliwe jest zakupienie stanika w dobrym rozmiarze, który jednocześnie będzie wygodny i pozwoli na efektowne wyeksponowanie biustu.

Źródło zdjęć: freepik.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak dobra? rozmiar stanika

Wersja do druku