Dzisiaj – w dobie niepewności jaką wywołała w nas pandemia COVID-19 - jedną z najważniejszych wartości jest zdrowie. By móc właściwie o nie dbać coraz częściej poszukujemy abonamentowych możliwości. Z pomocą przychodzą nam prywatne kliniki, które w swoich ofertach proponują pacjentom kompleksową obsługę. Dzięki temu zyskujemy nie tylko spokój, ale również gwarancję, że o nasze zdrowia dbają specjaliści a sprawowana opieka jest kompleksowa. O tym jak dokładnie działa abonament medyczny, jakie korzyści płyną z jego posiadania oraz z jakim kosztem musimy się liczyć, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury!

Abonament medyczny - jak działa?

Jeśli posiadasz abonament na treści VOD takie jak Netflix czy HBO Max, doskonale wiesz czym jest subskrypcja. Dokonując cyklicznej opłaty możesz korzystać z portfolio usług znajdujących się w katalogu danej firmy. Pakiety te są między sobą zróżnicowane i w zależności od ceny, możemy uzyskać dostęp do treści premium bądź pozostać przy pakiecie podstawowym. Chcąc jednak obejrzeć pojedynczy film, musimy liczyć się ze znacznie wyższym kosztem, często przewyższającym kwotę cyklicznej miesięcznej opłaty.

Tak samo jest z pakietami medycznymi. Kiedy uznasz, że chcesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, wybierasz dogodny dla Ciebie pakiet, zawierający usługi medyczne. JP Medica oferuje swoim pacjentom pakiety na okres 6 i 12 miesięcy. W ramach abonamentu możesz korzystać ze wsparcia lekarzy-specjalistów a także wykonywać badania laboratoryjne i poddawać je analizie.

W dzisiejszym świecie abonamenty medyczne stają się jeszcze bardziej popularne z jednego, prostego powodu a jest nim wąski rynek specjalistów. Obecnie, korzystając z publicznej opieki zdrowotnej (NFZ), graniczącym z cudem jest dostanie się do lekarza-specjalisty (np. endokrynologa) w terminie krótszym niż pół roku. Niestety, choroby często nie wybierają i nie dają jednoznacznych objawów. Czując osłabioną formę powinniśmy więc pierwsze kroki skierować w stronę internisty, który zleci nam badania i doradzi do jakiego specjalisty powinniśmy się udać. Czas oczekiwania na wizytę często nie jest naszym sprzymierzeńcem. O ile gdy okaże się, że owe zmęczenie to efekt nadmiernej pracy czy wysiłki fizycznego, o tyle gdy dowiemy się, że był niezidentyfikowanym schorzeniem, zdecydowanie trudniej będzie nam się pogodzić z biernością i straconymi miesiącami. Miesiącami, które moglibyśmy poświęcić na poprawę swojego samopoczucia.

Korzystając z pakietów medycznych możesz korzystać z usług lekarzy w znacznie szybszym czasie. Usługa ta jest kompleksowa – zatem trafiając na wizytę do internisty, w ramach tej samej placówki bądź sieci od razu możemy umówić się na szybką wizytę lub telekonsultację z lekarzem, którego fachowej opinii potrzebujemy. To proste prawda?

Abonament medyczny – korzyści

Korzyści, poza opisanym wyżej komfortem psychicznym wynikającym z szybkiej możliwości skorzystania z usług lekarza, zyskujemy również czas, który możemy spożytkować na przyjemniejsze rzeczy bądź wykorzystać na leczenie.

Unikasz również stania w kolejkach, a więc niepotrzebnych nerwów czy – w dobie pandemii COVID-19 – sytuacji w których będziesz narażony na ewentualne zarażenie.

Abonament medyczny cechuje również indywidualne podejście, które dzisiaj - jak nigdy wcześniej - jest tak bardzo potrzebne nam wszystkim. Życie w biegu, ciągły stres, nieregularne posiłki – to wszystko sprawia, że zdrowie często stawiamy na jednym z ostatnich miejsc. Trafiając do lekarza często wybieramy go z przypadku. Biegając tak po różnych specjalistach za każdym razem musimy opowiadać o swoich przypadłościach czy obawach. Korzystając z pakietu medycznego ten problem znika. Twoja kartoteka dostępna jest w każdym miejscu i czasie (oczywiście za Twoją zgodą) w ramach kliniki. Lekarz prowadzący a także specjaliści dbający o Twoje zdrowie wiedzą więc doskonale z czym do nich przychodzisz oraz skuteczniej są w stanie odpowiedzieć na Twoje i Twojego zdrowia potrzeby.

Abonament medyczny - ile kosztuje

W JP Medica decydując się na abonament medyczny na okres 6 miesięcy uzyskujesz podstawowy dostęp do opieki za zaledwie 350 zł. To tylko 58 zł miesięcznie, które i tak wydasz na inne przyjemności. Wybierając z kolei pakiet roczny (12 miesięcy) poniesiesz koszt w wysokości 672 zł (56 zł miesięcznie). Przyznaj, że to niewspółmiernie niski koszt względem do możliwości cieszenia się życiem bez stresu o swoje zdrowie!

Przelicz, ile miesięcznie wydajesz na kawę, gazetę, słodycze. Jeśli te same pieniądze przeznaczysz na wykupienie pakietu medycznego, Twoje zdrowie nie tylko na tym zyska, ale również Ci za to podziękuje. Pamiętaj, że nie ma bowiem nic ważniejszego niż zdrowie! Dbaj więc o nie z JP Medica każdego dnia!

Abonament medyczny - na czym polega?

  • Wykupując abonament medyczny uzyskujesz dostęp do lekarza, badań i dodatkowych świadczeń na określony z góry termin.
  • Unikasz stania w kolejkach, zwłaszcza do lekarzy specjalistów. Potrzebując wsparcia umawiasz się na wizytę w gabinecie, teleporadę bądź konsultację online.
  • Otrzymujesz e-recepty, e-skierowania i e-zwolnienia wprost na swoją skrzynkę mailową.
  • W przypadku potrzeby wykonania dodatkowych badań bądź ponadprogramowej konsultacji korzystasz z preferencyjnych warunków.

Więcej o pakietach medycznych JP Medica przeczytasz pod linkiem: https://jpmedica.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku