Praktykowanie jogi pomaga nie tylko w utrzymaniu dobrego samopoczucia, ale również w osiągnięciu w życiu stanu równowagi. Oddziałuje pozytywnie zarówno na ciało, jak i na umysł oraz emocje. Wpływa korzystnie na wydolność organizmu oraz poprawia kondycję i elastyczność ciała. Pozwala się też wyciszyć, uspokoić myśli i wsłuchać w głąb siebie. Łączy w sobie elementy ćwiczeń i nierzadko medytacji. Polega nie tylko na przyjmowaniu określonych asan, ale również na budowaniu odpowiedniej atmosfery do ćwiczeń, co umożliwiają kadzidła do medytacji.


Choć wielu osobom wydaje się, że praktyka jogi polega przede wszystkim na spokojnej gimnastyce i przyjmowaniu określonych pozycji ciała, warto zwrócić uwagę, że w rzeczywistości jest ona czymś zdecydowanie bardziej złożonym. Poza asanami mamy w niej do czynienia również z jamy, czyli dyscypliną społeczną oraz nijamy, czyli dyscypliną indywidualną. Ważna jest też pranajama, czyli dyscyplina umysłowa, a także dharana, czyli koncentracja i dhyana, czyli medytacja. W tej ostatniej ważną rolę odgrywają kadzidła do medytacji, takie jak np. https://yogabazar.pl/pol_m_Relaksacja-i-medytacja_Kadzidla-do-medytacji-206.html.

Jakie zalety ma joga i medytacja?

Praktyka jogi może poprawiać wiele aspektów naszego życia. Wpływa korzystnie na samopoczucie oraz zdrowie, a także dodaje sił witalnych. Jeśli zostanie połączona z medytacją, pozwoli oczyścić umysł z uporczywych i wywołujących niekorzystne emocje myśli. Prowadzenie medytacji potrafi wpływać pozytywnie zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Sprzyja obniżeniu ciśnienia krwi, redukcji stresu oraz wzrostowi stężenia dopaminy w organizmie. Obniża natomiast stężenie kwasu mlekowego we krwi oraz zmniejsza ryzyko zapadalności na choroby sercowe. We wprowadzeniu jogina w odpowiedni ku temu stan pomagają kadzidła do medytacji.

Jaką rolę spełniają kadzidła?

Kadzidła do medytacji mogą być stosowane nie tylko podczas praktyki jogi, ale w dowolnym miejscu oraz okolicznościach dla stworzenia przyjemnej, relaksującej atmosfery. Uwalniane podczas ich spalania substancje zapachowe pomagają się rozluźnić i wyciszyć. Sprzyjają osiągnięciu spokoju oraz równowagi. Kadzidła do medytacji palone podczas treningu pomagają w skoncentrowaniu się na wykonywanych asanach. Dzięki temu, że do ich produkcji wykorzystuje się różne aromaty, można zdecydować się na taki, który najlepiej odzwierciedla konkretne oczekiwania. Do wyboru są między innymi kadzidła o zapachu kardamonu, drzewa sandałowego oraz lawendy. Różna może być również ich forma. Dostępne są w postaci tradycyjnej albo w kostce. Przez osoby niepraktykujące medytacji ani jogi wykorzystywane są do aromatyzowania pomieszczeń. Trafiają więc w oczekiwania różnych odbiorców, także tych, którzy nie stosują jogicznej praktyki.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku