Wbrew pozorom urządzenie pokoju dziecka może okazać się najtrudniejszą częścią projektowania wnętrz w domu. Z drugiej strony może przynieść wiele radości zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Dziecięcy pokoik to niezwykła przestrzeń, dlatego wymaga przemyślenia każdego detalu. Maluch spędza w pokoju bardzo dużo czasu, więc musi być to pomieszczenie nie tylko bezpieczne, ale i wspierające jego rozwój.

 

Naklejki ścienne – dlaczego są tak popularne?

Naklejki od kilku lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Ich fenomen polega na tym, że są niezwykle łatwe w aplikacji na ścianę, więc w mgnieniu oka możesz odmienić pokoik maluszka. Jeżeli chcesz uniknąć kosztownego remontu i związanego z nim bałaganu, naklejki będą idealnym rozwiązaniem. Co więcej, sklepy internetowe oferują naklejki z przeróżnymi wzorami i motywami, więc na pewno znajdziesz coś wyjątkowego do pokoju maluszka. 

Naklejki drukowane są na folii samoprzylepnej, dzięki czemu ich montażu nie musisz zlecać fachowcom. Co więcej, przyklejanie naklejek razem z dzieckiem z pewnością będzie źródłem frajdy dla szkraba. Wśród produktów oferowanych przez sklep z naklejkami na ścianę Cozywall.pl znajdziesz gotowe kompozycje zamknięte w kole lub naklejki składające się z kilku elementów, więc możesz zadecydować o ich rozmieszczeniu na ścianie.

Jaką naklejkę wybrać do pokoju dziewczynki?

W pokojach dziewczynek od kilku lat królują delikatne barwy, pastelowe odcienie i akwarelowe motywy. Oczywiście doskonałym wyborem będą naklejki przedstawiające kwiaty. Mogą to być duże kompozycje, które stworzą łąkę w pokoiku, naklejki w kształcie koła ukazujące kwiecisty krajobraz, a także pojedyncze naklejki w formie gałązki z kwiatami wiśni lub jabłoni. W pokoiku dziewczynki bardzo ładnie prezentować się będą również delikatne naklejki w w kształcie ptaszków i motylków.

Dobrym pomysłem są również naklejki ze zwierzątkami. Tutaj również możesz wybierać pomiędzy gotowymi kompozycjami oraz naklejkami składającymi się z wielu elementów: zwierząt, roślin, kamieni. Dzięki temu możesz zabrać swoją pociechę na przykład w niesamowitą podróż do świata dzikich zwierząt Afryki. Elementem dekoracyjnym, który często gości na ścianach, jest krajobraz leśny ze świerkami i rodziną jeleni lub przeróżnymi leśnymi zwierzakami. Inną ciekawą propozycją są jelonki wśród brzóz.

Co sprawdzi się w pokoju chłopca?

Naklejki na ścianę do pokoju chłopca bardzo często nawiązują do kosmosu. W sklepie internetowym z naklejkami na ścianę Cozywall.pl odnaleźć można przepiękne kompozycje przedstawiające Układ Słoneczny w nieco bajkowym wydaniu. Oczywiście można wybrać mniejszą naklejkę, ale równie piękną, na przykład z misiem kosmonautą, rakietą czy statkiem kosmicznym, które doskonale będą się prezentować nad łóżkiem małego odkrywcy. W pokoju chłopca może pojawić się także tematyka marynistyczna: świat głębin oceanu, latarnie morskie i mewy, statki i łódki. Dla małych fanów motoryzacji również znajdziesz ciekawe dekoracje ścienne.

Uniwersalne dekoracje do pokoju dziecka

Dzieci szybko rosną i zmieniają swoje zainteresowania. Jeżeli obawiasz się, że Twojemu dziecku szybko znudzi się dekoracja na ścianie, możesz ozdobić ją uniwersalną naklejką w kształcie mapy świata. Do wyboru masz mapy w wydaniu minimalistycznym, czyli jednokolorowe, a także mapy z wyodrębnionymi kontynentami lub dodatkowo przedstawiające zwierzęta.

Pięknym elementem dekoracyjnym zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca są krajobrazy górskie i leśne. Wyglądają one tak, jakby były namalowane farbami akwarelowymi na ścianie, co nadaje niesamowitego klimatu w pokoju.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku