Nie od dziś wiadomo, że salon uznawany jest za serce każdego domu. To właśnie tutaj spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Imprezy okolicznościowe, święta, a może rozgrywka w planszówki? Bez względu na okazję, celebrowanie wspólnie spędzonych chwil wymaga dobranej oprawy. Projektowanie tak istotnego pomieszczenia obliguje do przemyślenia wielu kwestii. Na co zwrócić uwagę podczas procesu aranżacji? Na to pytanie oraz wiele innych, dotyczących sekretów urządzenia stylowego salonu, odpowiemy w niniejszym tekście. Zachęcamy do lektury!

Urządzanie salonu zacznij od zaplanowania kompozycji

Meble, bez których ciężko jest wyobrazić sobie wnętrze domowego salonu, są nam wszystkim bardzo dobrze znane. Od czego zacząć planowanie kompozycji? Na początek polecamy wybór wygodnego siedziska, które posłuży do wyznaczenia centrum. Komfortowe fotele tapicerowane z YourHomeStory są znakomitym pomysłem na wyposażenie nowoczesnego pokoju dziennego. Rynek obfituje w modele charakteryzujące się cechami pochodzącymi z różnych stylów dekoratorskich. Zachwyca Cię styl industrialny? A może to siedzisko o cechach glamour, byłoby spełnieniem Twoich marzeń? Znalezienie perfekcyjnego fotela nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wykorzystaj co najmniej dwa meble do zdefiniowania środka pomieszczenia. Dzięki temu skomponowanie całej aranżacji będzie znacznie prostsze!

Wygoda przede wszystkim

Komfort to aspekt, na którym zależy nam szczególnie. Podczas wyboru wyposażenia salonu warto postawić na dodatki, które zapewniają wygodę. Właśnie do takiej grupy możemy zaliczyć miękkie podnóżki oraz nieco bardziej klasyczne i wygodne pufy. Niepozorne meble zagwarantują przestrzeń doskonałą do odłożenia zmęczonych stóp, ale przydadzą się także jako forma zapasowego siedziska. Co więcej, staną się funkcjonalną dekoracją, mającą niebagatelny wpływ na ostateczny efekt zaplanowanej aranżacji. Wygodny fotel i sprężysty podnóżek to duet idealny!

Pomysł na urządzenie salonu z YourHomeStory

Spójna kompozycja kluczem do perfekcyjnego salonu

Chcąc uzyskać efekt luksusowego salonu, dobieraj meble o zbliżonej stylistyce lub takie, które charakteryzują się zbliżonymi cechami wizualnymi. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystane elementów wyposażenia pochodzących z różnych dekorów, to zadbaj o spójną kolorystykę. Dobrze skomponowana paleta barw spowoduje, że kompozycja zawsze będzie prezentować się wzorowo! Współczesne trendy w aranżacji domowych wnętrz dają ogromne możliwości w zakresie łączenia różnych, często także sprzecznych stylów.

Funkcjonalny salon – to znaczy jaki?

Kreując wymarzoną aranżację, warto pamiętać, że piękny wygląd to nie wszystko. Współczesny dom powinien cieszyć oczy, ale jednocześnie sprawiać, że codzienność staje się łatwiejsza. Wyposażenie salonu ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Oczywiście nie wszędzie możemy pozwolić sobie na wprowadzenie dodatkowych mebli. Jeśli jednak metraż nie jest przeszkodą, to proponujemy stworzenie wnętrza salonowo - jadalnianego. Choć może to brzmieć nieco ekscentrycznie, to na zachodzie taki układ nie jest niczym wyjątkowym. Do stworzenia funkcjonalnej aranżacji polecamy wybór wygodnych krzeseł tapicerowanych dostępnych na YourHomeStory w kultowych kolorach. Zamieszczając siedziska wokół rozkładanego stołu, zapewnisz sobie nie tylko miejsce do codziennych obiadów z rodziną, ale także wygodny obszar do spotkań z przyjaciółmi. YourHomeStory.com.pl oferuje elementy wyposażenia, które zachwycają połączeniem wysokiej jakości i modnego designu. Wnętrza salonowe nie kryją przed nimi żadnych tajemnic. Jeśli poszukujesz mebli do wyposażenia pokoju dziennego, to zachęcamy Cię do sprawdzenia oferty tego sklepu internetowego.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku