Wbrew powszechnym mitom cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, występuje zarówno u osób z nadwagą, jak i prawidłową masą ciała. Szacuje się, że dotyczy on od 85 do nawet 98% kobiet. Jest to defekt, którego bardzo ciężko się pozbyć. Czasem nawet miesiące diety i ćwiczeń nie przynoszą rezultatu w postaci redukcji cellulitu. Dlaczego tak trudno zmniejszyć albo usunąć niechcianą skórkę pomarańczową? I jak w tym celu może pomóc nam medycyna estetyczna?

Czym jest cellulit?

Cellulit wynika z zaburzonego przebiegu procesów metabolicznych w skórze i tkance podskórnej. U osób ze skórką pomarańczową występują nieprawidłowości w rozroście komórek tłuszczowych. Do tego dochodzi także ich wzmożony podział, który skutkuje zaburzeniami tkanki łącznej. Pojawienie się cellulitu jest też powiązane z utrudnionym przepływem krwi. Efektem tych procesów są nierówności na skórze – w początkowej fazie zwykle widoczne dopiero po ściśnięciu skóry, a w kolejnych – widoczne gołym okiem bez względu na pozycję ciała. Cellulit ma bardzo wielopoziomowe podłoże, na które składają się: czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne, poziom stresu, sposób odżywiania, aktywność fizyczna. Dlatego też walka ze skórką pomarańczową wcale nie jest prosta, o czym przekonało się wiele osób próbujących pozbyć się cellulitu za pomocą ćwiczeń, diety czy kosmetyków.

Jak usunąć cellulit?

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu lub zmniejszyć jego widoczność, warto działać holistycznie. Najlepsze efekty osiągamy poprzez:

  • Zmiany w sposobie odżywiania – a zwłaszcza ograniczenie przetworzonego jedzenia, picie odpowiedniej ilości wody, ograniczenie soli oraz wprowadzenie do jadłospisu produktów bogatych w błonnik.
  • Ruch – najlepiej sprawdzą się ćwiczenia aerobowe, interwałowe i kardio, które przy okazji pomagają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej,
  • Masaże i zabiegi medycyny estetycznej – wybór jest bardzo szeroki – najlepiej poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże w doborze optymalnej kuracji dopasowanej do rodzaju i natężenia cellulitu.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Medycyna estetyczna stale się rozwija i oferuje coraz skuteczniejsze zabiegi, które pomagają zredukować nawet najbardziej oporną skórkę pomarańczową. Bogatą ofertę zabiegów w tym zakresie ma warszawska klinika kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Address, gdzie oferowane są m.in.: zabiegi karboksyterapii, usuwanie cellulitu, masaż SPM, fala akustyczna Storz Medical, endermologia LPG Alliance, masaż próżniowo ssący Icoone Laser 2 ze światłem czerwonym i laserem czy też SCHWARZY wykorzystujący pole magnetyczne do pobudzenia mięśni naszego ciała.

Odpowiednio dobrany zabieg w połączeniu z nawet niewielkimi zmianami w stylu życia może dać naprawdę spektakularne efekty. Warto podjąć to wyzwanie i w końcu spełnić marzenie o gładszej skórze bez nierówności.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku