Ubrania sportowe są przede wszystkim wygodne i swobodne. Jednak większość z nas decyduje się na noszenie ich jedynie na siłownie. Czy możemy zakładać je na co dzień? Kiedy strój w takim stylu będzie na miejscu, a kiedy lepiej go unikać? Zastanówmy się również, czy wypada ubierać się na sportowo do pracy ? a może zależy to od piastowanego stanowiska?

Nasz wyjątkowy sportowy look

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że odzież sportowa nie jest jednorodna. Niektóre marki oferują rozwiązania niezwykle wygodne, które jednocześnie sprawdzą się w różnych miejscach i warunkach, a dodatkowo mają w sobie coś eleganckiego. Z całą pewnością na uwagę fashionistów i zwyczajnych osób, które lubią wyglądać dobrze, a przy tym mieć pełen komfort i wygodę, zasługuje marka Reviver. To modele niezwykle modne, które świetnie skomponują się z wieloma dodatkami, a jednocześnie pomogą nam zaznaczyć swój indywidualny styl.

 

Kiedy sportowy strój jest na miejscu?

Przede wszystkim każdy z nas w czasie wolnym może ubierać się w taki sposób, jak czuje się najlepiej. Ograniczenia pojawiają się często w związku z pracą, gdzie np. w niektórych biurach może obowiązywać sztywny dress code. Wówczas nie mamy wielkiego wyboru i zwyczajnie sportowy strój zostawiamy na czas po pracy i na siłownię.

Jednak istnieje wiele profesji, w których to co na sobie mamy nie ma znaczenia. Nie wpływa w najmniejszym stopniu na nasz profesjonalizm, a wręcz może pokazywać indywidualizm i poczucie stylu, które zostaną w tym zawodzie dobrze odebrane. Z pewnością sprawdzi się to więc pośród fryzjerów i kosmetyczek, artystów najróżniejszego formatu, czy nawet dziennikarzy. Na dużą dowolność w kwestii stroju mogą pozwolić sobie również lekarze i pielęgniarki. W ich przypadku jednak wynika to z czegoś innego. Tutaj sportowy strój zostanie odebrany jako odpowiednie przygotowanie do pracy wymagającej fizycznie. Poza tym zwykle zostanie w większości ukryty pod fartuchem.

 

Czy kwestia płci ma znaczenie w kontekście noszenia stroju sportowego?

W wielu dziedzinach naszego życia doszukujemy się różnic z uwagi na płeć. Czy moda i to co na siebie wkładamy też narzuca nam różne wytyczne? Niekoniecznie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnych sytuacjach muszą odpowiednio dobiera swoje stroje, nie zawsze ten sportowy będzie na miejscu. Pod tym względem raczej trudno doszukać się różnic.

Widoczne są one jednak doskonale jeśli chodzi o same sportowe stylizacje. Zarówno te męskie, jak i damskie mają za zadanie podkreślać walory sylwetki, która różni się zależnie od płci. W związku z tym i same stroje są od siebie bardzo różne. Odzież sportowa damska pozwala na swobodne uprawiania sportu w różnym zakresie. Często niezbędne będą staniki sportowe czy obcisłe leginsy, które zapewnią wygodę poruszania się.

Ubrania sportowe męskie mogą być również dopasowane do ciała, jednak znajdziemy także wiele modeli bardziej swobodnych. Tak naprawdę to, co na siebie włożymy, uzależnione jest od konkretnej dyscypliny sportu, czy po prostu tego, gdzie zamierzamy dane ubrania zakładać.

 

Czy noszenie sportowych ubrań na co dzień się sprawdza? 

Wiele osób ze względu na wygodę czy upodobania decyduje się na sportowy look na co dzień. Z całą pewnością nie jest to źle odbierane. W szczególności pozytywne wrażenie będą robić osoby zawodowo związane ze sportem, które się w ten sposób noszą. Jest to część ich pracy, a sportowe ubrania pomagają podkreślić efekty i przywiązanie do danej dyscypliny.

Nie każdemu będzie odpowiadała sportowa odzież na co dzień, jednak z całą pewnością każdy z nas powinien mieć przynajmniej jeden taki zestaw w swojej szafie. Jeśli nawet nie jest to nasz styl, z którym się utożsamiamy i nosimy każdego dnia, to jednak pozostaje siłownia, spacery, czy inne formy aktywności, w których zwyczajnie takie wygodne rozwiązania doskonale się sprawdzą.Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego lubimy nosić się na sportowo?

Z całą pewnością główną przyczyna wybierania sportowego stylu jest wygoda. Sprawdza się to na co dzień jednak nie w każdej sytuacji. Musimy pamiętać, ze niektóre zawody, czy firmy mają swój dres code i zwyczajnie ubierając się na sportowo nie będziemy wzbudzać zaufania i wyglądać profesjonalnie.

Czy sportowe ubrania nadają się tylko na siłownię?

Nie. Możemy je nosić w czasie codziennych czynności domowych, takich jak sprzątanie, możemy wybrać się w nich na zakupy dla większej swobody. Również rodzinne aktywności będą dla nas łatwiejsze i przyjemniejsze dzięki noszeniu się na sportowo. Dobrze dopasowany sportowy ubiór może się więc sprawdzić w różnych sytuacjach.

Jak dopasować sportowe ubrania?

Kupując sportowe stroje powinniśmy pamiętać o naszych walorach, jak i częściach ciała, które walimy nieco zasłonić. Podobnie, jak przy innych stylach, tak i tutaj ogromne znaczenie ma dopasowanie stroju do sylwetki. Zwracajmy więc uwagę na wzory, kolory, stopień dopasowania i kształt. Nie każdemu będzie służył każdy wybrany model.

Gdzie kupować ubrania sportowe?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli dotąd zbyt wiele takich ubrań nie posiadaliśmy i nie wiemy, co będzie się na nas dobrze prezentować, to z całą pewnością warto się wybrać do stacjonarnego sklepu, gdzie zyskamy możliwość przymierzenia i zastanowienia się, co nam odpowiada. Jeśli z kolei jesteśmy osobami, które w swoim życiu większość czasu ubierają się na sportowo, to z pewnością łatwo będzie nam również przebierać w ofertach różnych sklepów internetowych.

Czy w jakimś wieku nie wypada ubierać się na sportowo?

Styl sportowy w ubiorze często wyraża poziom naszej aktywności, nasz styl życia. Ocena innych osób nie ma tu znaczenia. Jeśli np. dużo jeździmy na rowerze, to w każdym wieku strój sportowy będzie na miejscu, podobnie przy częstych i długich spacerach. To my mamy się czuć swobodnie i komfortowo. W związku z tym sportowy styl będzie na miejscu niezależnie od tego ile mamy lat. Oczywiście musimy pamiętać, że wiele zależy od sytuacji, bo np. na wesele nie będzie już pasował.


Podobne artykuły:

Jak dobra? rozmiar stanika

Wersja do druku