Pięknie wyrzeźbione i silne mięśnie pośladków i ud to ideał zarówno pań, jak i panów. Posiadanie atletycznej zdrowej sylwetki zwiększy twoją pewność siebie, doda ci atrakcyjności oraz zadba o twoją kondycję fizyczną. Dowiedz się, jakie efekty dają wykroki
i jak je wykonywać.


Istnieje sporo ćwiczeń, które możesz wykonywać w zaciszu swojego domu, aby pięknie wymodelować swoją sylwetkę. Wiele z nich wykonują zarówno amatorzy aktywności fizycznej, jak i sportowcy, a wśród nich coraz większą popularnością cieszą się wykroki,
o których dowiesz się więcej na stronie: https://www.bcaa.pl/poradnik-sportowca/wykroki-czyli-recepta-na-silniejsze-miesnie-ud-i-posladkow.html. Choć ćwiczenia te nie są tak popularne, jak klasyczne przysiady to według wielu instruktorów fitness przynoszą lepsze efekty, a ich wykonanie nie wymaga dużego wysiłku i specjalistycznych przyrządów. Przekonaj się, dlatego warto ćwiczyć wykroki oraz jak je prawidłowo wykonywać.

Jakie korzyści daj wykroki?

Wykroki przynoszą wiele korzyści w stosunkowo krótkim czasie. Ich zaletą jest fakt, że nie musisz ich ćwiczyć na siłowni, bo są idealne także do wykonywania w domu. Dodatkowo nie wymagają wielkiego wysiłku, choć zależy to od twojej kondycji, ilości serii i powtórzeń.

Wykroki przede wszystkim wzmacniają mięśnie nóg. Uruchamiają mięśnie pośladkowe, czworogłowe ud oraz kulszowo-goleniowe. Dodatkowo w trakcie ich wykonywania pracują także mięśnie brzucha i grzbietu. Pozwalają także kształtować prostą sylwetkę i zapobiegają bólom kręgosłupa. Szczególnie kobiety ucieszą się na wieść, że dzięki nim można znacznie zaokrąglić pupę, ujędrnić skórę oraz pozbyć się cellulitu. Z kolei wszystkim osobom aktywnym fizycznie wykroki pozwolą poprawić wydolność, jeśli będą wykonywane w sposób dynamiczny.

Wykroki klasyczne – jak je wykonywać?

Istnieje kilka ćwiczeń, które można zaliczyć do wykroków. Jednak te klasyczne wykroki polegają na zrobieniu kroku do przodu i ugięciu kolana w jednej i drugiej nodze. Musisz przy tym pamiętać o prawidłowej postawie: miednicę i tułów ustaw w pozycji pionowej, ściągnij łopatki i wyprostuj plecy. Dla utrzymania równowagi oprzyj ręce na biodrach. 

Mięśnie nóg i pośladków będą pracowały bardziej intensywnie, jeśli wykroki będą głębsze, czyli miednica znajdzie się jak najbliżej ziemi. W tym przypadku pracowały będą mięśnie pośladków kończyny wysuniętej do przodu oraz mięsień biodrowo-lędźwiowy i mięsień prosty uda kończyny wysuniętej do tyłu. Z kolei przy krótszym wykroku wyrzeźbisz mięsień czworogłowy nogi wysuniętej do przodu. Dodatkowo możesz zwiększyć efektywność wykroków, stosując obciążenie w postaci ciężarków, a nawet ćwicząc ze sztangą na barkach. 

Klasyczne wykroki to jedno z najbardziej popularnych i bardzo prostych ćwiczeń do wykonania zarówno na siłowni, jak i w domu, dla amatorów i sportowców. Pozwalają pięknie wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie pośladków, ud i łydek zarówno paniom, jak i panom, dlatego warto ćwiczyć je regularnie w dążeniu do atrakcyjnej i zdrowej sylwetki.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku