Trendy w modzie ślubnej zmieniają się bardzo szybko. W każdym sezonie pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, dzięki którym panna młoda może wyglądać nie tylko atrakcyjnie, ale także współcześnie. Dotyczą one nie tylko sukien ślubnych i dodatków, ale także fryzur, które również podlegają zmianom w modzie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze trendy ślubne we fryzurach oraz doradzimy, u kogo sprawdzą się najlepiej.

Jaka powinna być idealna fryzura ślubna dla panny młodej?

Fryzura ślubna stanowi jeden z najważniejszych elementów ślubnej stylizacji. Prawidłowo dobrana podkreśla stylistykę, w której utrzymana jest kreacja i dodatki do niej oraz pozwala stworzyć spójny i kompletny ślubny look. Oprócz atrakcyjnego wyglądu fryzura ślubna, aby mogła zasługiwać na miano idealnej, musi być także trwała i wygodna w noszeniu. Powinna być także prawidłowo dopasowana do kształtu twarzy, typu urody oraz całej sylwetki. Pewne ograniczenia w jej doborze może natomiast stwarzać długość włosów – na ten aspekt powinny zwrócić uwagę szczególnie panie planujące ścięcie lub skrócenie włosów tuż przed weselem.

Fryzura ślubna pełni bardzo praktyczną funkcję. Jej dobór ma za zadanie zniwelować pewne mankamenty twarzy oraz podkreślić jej zalety. Wiele kobiet pragnie, aby ich fryzura nieco wyszczuplała i wysmuklała twarz. Taki efekt osiągną dzięki asymetrycznym upięciom oraz pasemkom luźno opadającym na twarz, które delikatnie ją wyciągną oraz sprawią, że będzie wydawała się bardziej pociągła niż w rzeczywistości. Warto natomiast unikać widocznego i dobrze zaznaczonego przedziałka na samym środku czoła, który sprawdzi się w przypadku kobiet chcących osiągnąć odwrotny efekt – dodać swojej twarzy większej objętości.
 

Fryzura ślubna a stylizacja – jak dopasować włosy do sukni?

Kluczem do stworzenia spójniej i efektownej stylizacji ślubnej jest idealne zgranie ze sobą wszystkich wchodzących w jej skład elementów. Fryzura ślubna musi pasować charakterem do stylistyki, w której utrzymana jest kreacja oraz dobrane do niej dodatki. Panny młode, które w tym wyjątkowym dniu postawią na suknię ślubną w fasonie princessa, mogą wybierać spośród takich upięć, jak eleganckie kucyki, warkocze oraz fryzury z luźno opadającymi pasmami, które podkreślą klimat całej stylizacji oraz stworzą wraz z nią spójną całość.

Do sukni w modnej stylistyce boho warto dobrać fryzurę w zbliżonych sielskich klimatach. Idealnie sprawdzą się tu wszelkie upięcia o naturalnym charakterze, stwarzające nieco niedbałe wrażenie włosów muśniętych wiatrem. Wpięte w kosmyki ozdoby w postaci kwiatów oraz upleciony z żywych roślin wianek zamiast welonu podkreślą styl boho całej stylizacji.

Dobierając fryzurę ślubną warto wziąć pod uwagę także krój sukni ślubnej – do kreacji z odkrytymi plecami najlepiej sprawdzą się wysokie upięcia, koki oraz inne uczesania eksponujące plecy. Jeśli nasza wymarzona suknia ślubna ma natomiast głęboki dekolt, postawmy na rozpuszczone włosy lub loki swobodnie opadające na ramiona. Więcej rad i inspiracji dotyczących doboru fryzur ślubnych i nie tylko znaleźć można w poradniku dostępnym na stronie https://www.weselezklasa.pl/poradnik/.

Po więcej informacji i inspiracji dotyczących fryzur ślubnych warto natomiast zajrzeć na stronę https://www.weselezklasa.pl/poradnik/fryzury-na-wesele-najmodniejsze-i-sprawdzone-inspiracje.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

miejsce na wesele

Wersja do druku