Jednym z najpopularniejszych twórców kryminałów i powieści sensacyjnych jest dzisiaj Harlan Coben. To autor, który ma na swoim koncie ponad 20 powieści, spośród których większość trafiła na szczyt rankingów czytelniczych. Od której książki warto zatem zacząć, poznając tego autora? Wskazujemy top 3.  

"Nie mów nikomu"

to powieść wydana już prawie 20 lat temu. Swoją premierę miała bowiem 7 stycznia 2002 r. Opowiada historię młodego lekarza – Davida Becka – który wraz z żoną wybiera się na krótką wycieczkę za miasto. Niestety w czasie pobytu nad jeziorem para zostaje napadnięta. Żona Davida Ginie, a on sam zostaje ciężko ranny. Osiem lat później David dostaje tajemniczego maila od anonimowego nadawcy. W nim natomiast znajduje się niezbity dowód na to, że żona Davida – Elisabeth – nadal żyje. Książka "Nie mów nikomu" podbiła serca czytelników na całym świecie. Wiele osób wskazuje ją jako najlepszą powieść Harlana Cobena. To powieść, która wywołuje szybsze bicie serca. Najczęściej też czyta się ją niemal jednym tchem, bo wartka akcja nie pozwala się od niej oderwać.
 

"W głębi lasu"

 
Drugie miejsce w naszym zestawieniu top 3 książek Harlana Cobena zajmuje natomiast powieść "W głębi lasu". To również książka opowiadająca o zagadce sprzed lat. Brutalnie zamordowanych zostaje bowiem dwóch nastolatków przebywających na letnim obozie. Nagle po dwudziestu latach pewien prokurator Paul Copeland rozwiązuje sprawę zamordowanego Manola Santiaga. Okazuje się, że jest on łudząco podobny do zamordowanego dwadzieścia lat wcześniej nastolatka – przyjaciela Paula Copelanda. Co więcej, wychodzi na jaw, że prawdopodobnie żyje również rzekomo zamordowana przed laty siostra mężczyzny. Co zatem wydarzyło się na letnim obozie? Aby się tego dowiedzieć trzeba przeczytać "W głębi lasu" Harlana Cobena. Powieść ta tak bardzo spodobała się czytelnikom, że zdecydowano się na jej ekranizację. W 2020 roku swoją premierę miał sześcioodcinkowy miniserial o tym samym tytule.
 

"Bez skrupułów"


 
Na szczególną uwagę zasługuje też pierwsza powieść, którą napisał Harlan Coben. To ona bowiem przyniosła mu światowy rozgłos. "Bez skrupułów", bo o niej mowa, to pierwsza książka, w której głównym bohaterem jest Mryon Bolitar – były koszykarz i agent sportowy. Poproszony o pomoc przez swoją byłą dziewczynę, podejmuje się rozwiązania zagadki tajemniczego zniknięcia studentki Kathy Culver, a także zabójstwa jej ojca. Harlan Coben za tę powieść otrzymał prestiżową nagrodę Anthony Award, a także nominację do Nagrody im. Edgara Allana Poe. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku