Jesienią i zimą zwykle nie marzymy o niczym innym, jak przykryć się cieplutką kołderką bądź przytulić do ciepłego grzejnika. Niestety, nie zawsze mamy możliwość pozostać dłużej w łóżku, a czasami i to okazuje się być niewystarczające. Wtedy też z pomocą przychodzi termofor z pestek wiśni, który w Polsce od lat cieszy się ogromną popularnością. Warto wyposażyć się w termofor z pestek wiśni szczególnie w porze zimowej, choć oczywiście nie tylko.


Ekologiczne rozwiązanie 

Wyboru termoforu z pestek wiśni powinny dokonać w szczególności osoby, którym na sercu leży troska o środowisko naturalne. Termofory te są bowiem wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów. Ich wypełnienie również jest całkowicie naturalne - ostatecznie stanowią je dokładnie wyselekcjonowane i w odpowiedni sposób oczyszczone pestki wiśni. Termofor z pestek wiśni to nie to samo, co klasyczny termofor wykonany z tworzyw sztucznych. Tymi bowiem łatwo się oparzyć, a co więcej mają one jedynie działanie rozgrzewające. Tymczasem termofor z pestek wiśni to swego rodzaju poduszka terapeutyczna, która świetnie sprawdza się w przypadku osób borykających się z różnego rodzaju bólami. Termofor z pestek wiśni można prać, choć nie używa się do tego żadnych detergentów, co dodatkowo sprawia, że są one przyjazne środowisku naturalnemu.

Dla całej rodziny

Zakup termoforu z pestek wiśni warto traktować jako inwestycję w dobre samopoczucie całej rodziny, a nie tylko nasze. W przeciwieństwie do tradycyjnych termoforów, te wykonane z pestek wiśni mogą być stosowane nawet w przypadku maluszków. Te bowiem często borykają się z różnego rodzaju kolkami czy bólami (które trudno jest samemu rozpoznać, a niemowlę samo nie zakomunikuje, co mu dolega). Wystarczy tylko przyłożyć termofor z pestek wiśni w odpowiednie miejsce - na przykład do brzuszka, aby ulżyć maluchowi w cierpieniu. Oczywiście, sam termofor nie może zastąpić wizyty u lekarza, jednak może być doskonałym uzupełnieniem terapii. Co więcej, termofor z pestek wiśni świetnie sprawdza się w przypadku maluchów, które trudno jest odłożyć do łóżeczka. Te bowiem na rękach mamy czy taty chętnie śpią, natomiast po odłożeniu do łóżeczka natychmiast się budzą. Przyczyną może być utrata ciepła, jakie dają ramiona bliskiej osoby. W tej sytuacji bardzo pomocny może okazać się właśnie termofor z pestek wiśni, który po prostu przyłożymy do brzuszka maluszka. Termofor staje się także nieodzowny w przypadku starszych dzieci, które męczy przeziębienie czy innego rodzaju choroba. 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku