Praca zdalna w domu to dla jednych wygodne rozwiązanie, dla innych zaś trudna lekcja samodyscypliny. W niektórych przypadkach dodatkowym problemem jest przeszkadzający kot, który domaga się od właściciela zabawy, pieszczot lub jedzenia odrywając go tym samym od zawodowych obowiązków. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Zadbaj o rutynę

Koty to zwierzęta lubiące stały plan dnia. Jeśli wcześniej wychodziliśmy do pracy o określonej godzinie i wracaliśmy codziennie w tym samym czasie do domu, zmiana tego rytmu może sfrustrować mruczka. Co zrobić, aby ułatwić pupilowi przystosowanie się do nowej rzeczywistości? Przede wszystkim warto ustalić rutynę, a więc karmić go i bawić się z nim o stałych porach.

Ważne jest też, aby zadbać o wszystko dla kota, co jest mu niezbędne do codziennego funkcjonowania. Czysta kuweta, dobrej jakości karma i odpowiednia ilość pieszczot oraz zabaw to większa szansa, że pupil nie będzie się ciągle domagał uwagi właściciela.

Kiedy się bawić?

Jeśli kot przeszkadza swojemu opiekunowi w pracy i ciągle próbuje zwrócić na siebie jego uwagę, być może przyczyną jest nuda i nadmiar energii. W takiej sytuacji najlepiej poświęcić zwierzakowi odpowiednio dużo czasu rano i zapewnić mu solidną dawkę zabawy. Dzięki temu pupil się zmęczy i zamiast zaczepiać właściciela, najprawdopodobniej utnie sobie drzemkę. Oczywiście możemy mu poświęcać czas również podczas krótkich przerw w wypełnianiu zawodowych obowiązków. Wystarczy w pobliżu biurka położyć wędkę czy inną zabawkę i w wolnej chwili zająć nimi zwierzaka.

A co jeśli kot przeszkadza nam podczas połączeń video z szefem lub klientem? Na czas rozmowy rozsądnie będzie zamknąć mruczka w innym pomieszczeniu i dostarczyć mu rozrywki, np. w postaci specjalnych akcesoriów z ukrytymi wewnątrz przysmakami. Dzięki temu kot zajęty wyciąganiem ulubionych przekąsek z zabawki nie będzie szukał uwagi właściciela.

Kot na biurku

Niektóre koty uwielbiają kłaść się na klawiaturze komputera. Chociaż takie zachowanie może rozczulać, z całą pewnością nie pozwoli wydajnie pracować. Jeśli nasz pupil chętnie przesiaduje na biurku, warto przygotować mu na blacie specjalne miejsce na drzemki. Może to być poduszka, niewielkie legowisko bądź złożony koc. Dzięki temu ulubieniec znajdzie się blisko nas, ale za to nie będzie przeszkadzał w pracy. Oczywiście trzeba jeszcze zachęcić mruczka, aby się położył tam gdzie chcemy. Można tego dokonać nagradzając kota przysmakami i przekładając go delikatnie z klawiatury na legowisko. Smakołyki oraz inne akcesoria dla kotów znajdziemy m. in. na https://zoopers.pl//

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zabawki edukacyjne

Wersja do druku