Dogłębne oczyszczenie, przyjemne odświeżenie i natychmiastowe zmatowienie – to najczęstsze potrzeby młodej skóry. Aby była gotowa na przyjęcie składników aktywnych na kolejnych etapach pielęgnacji, powinna być na to odpowiednio przygotowana. Pierwszym krokiem, bez względu na rodzaj cery, jest oczyszczanie jej z pomocą produktu, który pozostawi ją czystą, nawilżoną i miękką. Tak właśnie działają żele myjące do twarzy marki Neutrogena® – Clear & Defend, Oil Balancing i Refreshingly Clear.


Młoda skóra rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich jest prawo do bycia nieidealną. Nieuregulowane wydzielanie sebum prowadzi do blokowania porów, to zaś przekłada się na ilość zaskórników, wągrów czy krostek. Choć warto pamiętać, że trądzik może pojawić się w każdym wieku(!) to bez wątpienia właśnie młode skóry są najbardziej narażone dla powstawanie niedoskonałości. Jak sobie z nimi radzić? Podstawą pielęgnacji powinno być odpowiednie oczyszczenie – skuteczne i dogłębne, a jednocześnie delikatnie i niepowodujące podrażnień. Oczywiście skóra musi być czysta i zadbana każdego dnia, ale bez wątpienia we własnym domu łatwiej uniknąć zanieczyszczeń, niż w szkole, pracy czy po prostu na mieście. A że jesień to czas powrotu do szkoły i na studia, początek zajęć, kursów i spotkań ze znajomymi, to prawidłowe oczyszczenie skóry każdego dnia urasta do rangi absolutnego pielęgnacyjnego must-have. W zależności od efektu na jakim zależy nam najbardziej, marka Neutrogena® proponuje żele myjące w zależności od efektu jakiego oczekujemy.

 

Efekt OCZYSZCZONEJ skóry? Neutrogena® Clear & Defend!

Neutrogena® Clear & Defend Żel myjący do twarzy z unikalną technologią ClearDefend™ gwarantuje efekt czystej skóry bez wysuszenia. Zawarty w nim kwas salicylowy znany jest ze swoich doskonałych właściwości oczyszczających, a beztłuszczowa formuła produktu usuwa wypryski i zapobiega powstawaniu nowych. Żel dba o naturalną równowagę skóry dla gładszej i bardziej oczyszczonej cery. Stworzony z myślą o skórach młodych i problematycznych, z powodzeniem może być stosowany nawet w przypadku wrażliwych, jeśli także wymagają dogłębnego oczyszczenia i odblokowania porów.

 

Efekt MATOWEJ skóry? Neutrogena® Oil Balancing!

Neutrogena® Oil Balancing to żel oczyszczający do twarzy, który gwarantuje efekt matowej skóry. Beztłuszczowa formuła produktu delikatnie oczyszcza i natychmiast przywraca do równowagi wydzielanie sebum, zapewniając w ten sposób długotrwały efekt matujący. Zawarte w żelu limonka i aloes znane są w kosmetyce z swoich właściwości w zakresie odblokowywania i zwężania porów, a niewidoczne pory to gładsza i naturalnie bardziej matowa cera. Kosmetyk dedykowany jest skórom tłustym, mającym problem z nadmiernym błyszczeniem się, aczkolwiek może być wykorzystywany także w pielęgnacji innych cer w celu dogłębnego oczyszczenia.

 

Efekt ODŚWIEŻONEJ skóry? Neutrogena® Refreshingly Clear!

Neutrogena® Refreshingly Clear to żel oczyszczający do twarzy z różowym grejpfrutem i witaminą C. Składniki te gwarantują lepiej oczyszczoną, a co za tym idzie bardziej rozświetloną cerę. Produkt delikatnie oczyszcza i zapobiega pojawianiu się wągrów i zaskórników bez przesuszania skóry, a cytrusowy aromat pobudza zmysły i daje uczucie przyjemnego odświeżenia. Żel idealnie sprawdzi się w przypadku cer z tendencją do powstawania niedoskonałości, które wymagają kosmetyku, który pomoże je skutecznie wyeliminować.


Najczęściej zadawane pytania


Z czego powinna składać się pielęgnacja młodej skóry?

Jest kilka kluczowych czynników. Nie możemy pomijać konieczności codziennego demakijażu - nawet osoby, które się nie malują, powinny zgodnie z zaleceniami specjalistów dokładnie oczyszczać i tonizować skórę. Ponadto ogromne znaczenie ma nawilżanie, potrzebuje go właściwie każda cera, więc absolutnie nie możemy o nim zapominać.

Co pozytywnie wpływa na wygląd cery?

Może się wydawać, że jeśli odpowiednio pielęgnujemy naszą cerę, to powinna ona wyglądać pięknie każdego dnia. Jednak nie jest to takie proste. Na naszą skórę ogromny wpływ ma nasza dieta, ilość wysiłku fizycznego, przebywanie na świeżym powietrzu, czy też zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie. Nie na wszystko mamy wpływ, jednak w wielu kwestiach możemy zrobić bardzo wiele, aby skutecznie poprawić wygląd naszej skóry.

Jak odpowiednio dobierać kosmetyki dla młodej skóry?

Przy żadnym rodzaju cery nie jest to proste i nie ma związku z wiekiem. Potrzeby naszej skóry się zmieniają, więc co najmniej kilka razy musimy zdecydować się na zmianę produktów kosmetycznych, z których korzystamy na co dzień. Pojawia się jednak pytanie: co powinniśmy wybrać? Nie ma tu jednej odpowiedzi, skora każdego z nas może zareagować nieco inaczej na dany produkt. Poszukując idealnego dla siebie produktu możemy wspierać się informacjami o działaniu tych najpopularniejszych i dobrze ocenianych przez inne osoby.

Czy do mycia młodej skory można stosować wodę z mydłem?

Niestety to nadal częsty błąd popełniany przez wiele osób. Takie połączenie wysusza i napina skórę. Mydło ma nieodpowiednie dla naszej cery pH, więc powinniśmy unikać jego kontaktu z nią. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie produktów myjących decydowanych konkretnym rodzajom cery.

Czy coś się stanie jeśli czasem położymy się spać w makijażu?

Niestety, ale to prosta droga do pojawienia się wyprysków i stanów zapalnych na skórze. W czasie snu nasza skóra ma możliwość intensywnej regeneracji, jeśli jednak pozostanie na niej makijaż, to będzie występować wyraźna bariera, skóra może być niedotleniona, pojawią się zaskórniki, których konsekwencją będą wypryski. Dlatego niezależnie od tego, o której godzinie wracamy, zawsze przed położeniem się do łóżka wykonajmy demakijaż.


Podobne artykuły:


Wersja do druku