Filmy fantasy mają bogatą tradycję. Pierwsze z nich, które zdobyły największą popularność, były adaptacjami książek. Można do nich zaliczyć takie tytuły, jak na przykład „Czarnoksiężnik z Oz” czy „Podróż na Księżyc”. Widzowie po raz pierwszy mogli przekonać się, jak wydarzenia przedstawione w książkach Bauma, Verne czy Wellsa wyglądałyby w rzeczywistości. Od tego czasu powstała niezliczona liczba filmów fantasy. Które z nich szczególnie warto obejrzeć w telewizji?

„Władca Pierścieni” – ekranizacja kultowej trylogii

To ekranizacja książek J.R.R. Tolkiena, brytyjskiego pisarza, którego dzieła od dekad pobudzały wyobraźnię fanów na całym świecie. Według wielu krytyków, fabuła trylogii „Władcy Pierścieni” toczy się w najbardziej rozbudowanym świecie fantasy i tworzy kompletną całość z innymi dziełami autora. Nie brakuje w niej nawiązań do Starszych Lat, czyli wydarzeń sprzed powstania pierścienia. Wstęp do całej historii stanowi dzieło „Hobbit, czyli tam i z powrotem” – książka wydana kilka lat przed trylogią „Władca Pierścieni”.

Ekranizacja kultowej trylogii została wyreżyserowana przez Petera Jacksona. W filmie udało się uzyskać balans pomiędzy tym, co Tolkien przedstawił w książce, a tym, co chciał przekazać w swoim obrazie reżyser. Proporcją, która jest niezwykle trudna do osiągnięcia, co sprawia, że wiele adaptacji kończy się porażką. „Władca Pierścieni” jest przykładem tego, że można połączyć zamysł reżysera z historią przedstawioną przez autora książek.

„Gwiezdne wojny” – fantastyka z pogranicza science fiction

To kultowa seria filmów, która zyskała rzesze fanów na całym świecie i na stałe wpisała się w kanon kinematografii. Seria opowiada o losach heroicznego Luke’a Skywalkera, księżniczki Lei oraz Hansa Solo i Chewbaccki, a także wielu innych bohaterów. Kolejne części uniwersum przedstawiają walkę dobra ze złem w odległej galaktyce i poruszają wątki polityczne. To również filmy o sile, która tkwi w miłości egoistycznej i altruistycznej.

Fantasy o nieco innym obliczu – „Edward Nożycoręki”

Gatunek fantasy otwiera przed autorami wiele możliwości. Mogą poruszać się w świecie nieograniczonym żadnymi zasadami i regułami. „Edward Nożycoręki” to film w reżyersii Tima Burtona.

Opowiada historię chłopaka-cyborga, który zamiast dłoni ma nożyce. Jest on niedokończonym dziełem wybitnego naukowca. Edward zostaje przygarnięty przez akwizytora i wkracza do zwykłego świata ludzi. Społeczeństwo traktuje go z dystansem, a nawet wrogością. Jednak nie wszyscy. Kim Boggs, grana przez Winonę Ryder, zakochuje się w nim. „Edward Nożycoręki” to film chwytający za serce i trzymający w napięciu.

Gdzie oglądać najlepsze filmy fantasy? Jak działa multiroom?

Filmy fantasy można oglądać na portalach streamingowych, w bibliotekach VOD lub telewizji. Aby korzystać z rozrywki na najwyższym poziomie, warto wybrać dobrego dostawcę usług. Ciekawy pakiet oferują takie firmy, jak Vectra i INEA.

Telewizja przez Internet od Vectry proponuje swoim użytkownikom dostęp do kanałów tematycznych, również w jakości HD. Co więcej, telewizja przez Internet od tego dostawcy posiada również nowoczesne funkcje, takie jak Catch-up TV, czyli wideo na żądanie. Dzięki niej można oglądać wybrane programy, które były emitowane nawet 7 dni wcześniej. Ponadto, TV online pozwala na odbieranie telewizji na trzech urządzeniach jednocześnie.

Z kolei telewizja przez Internet od INEA to bardzo elastyczna usługa. Dzięki niej można korzystać zarówno ze standardowej paczki kanałów, jak i dobierać paczki tematyczne – na przykład filmowe, sportowe, rozrywkowe - bez konieczności podpisywania dodatkowych i długotrwałych umów. Przy wyborze Internetu światłowodowego o prędkości 1 Gb/s, dostawca gwarantuje startową paczkę kanałów już za 9,90 zł i 3 miesiące bez opłat. Telewizja przez Internet INEA oferuje także opcję multiroom. Jak działa multiroom? Opcja ta umożliwia oglądanie telewizji na nawet pięciu telewizorach jednocześnie. Decydując się na tę możliwość, każdy z domowników może w danej chwili oglądać wyłącznie to, na co ma ochotę. Warto przekonać się, jak działa multiroom w swoim domu i oglądać najlepsze filmy fantasy nawet na każdym urządzeniu i w dowolnym miejscu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku