Napisy na ścianę to najnowszy trend, który pozwoli uatrakcyjnić wnętrze pokoju dziecka, salonu czy korytarza w firmie. Dzięki wielu możliwościom dobierania tekstu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno osoba starsza, jak i nastolatek. Jakie są największe zalety takich napisów i jakie ich warianty ma się do wyboru?


Zalety napisów na ścianę

Napisy na ścianę mają tę zaletę względem obrazów czy plakatów, że nie zdążyły się jeszcze ludziom znudzić. To całkowita świeżość jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Dzięki napisowi można określić swój typ humoru lub cechy charakteru. Mówią one też wiele o naszych zainteresowaniach czy ulubionych czynnościach. Oryginalne cytaty, teksty motywacyjne czy fragmenty dialogów mogą dodać otuchy po ciężkim dniu i zachęcić do działania. Wiele z nich może też występować w formie żartu, dzięki czemu łatwo komuś poprawić humor.

Istotną zaletą napisów na ścianę jest przede wszystkim estetyka. Można je dobierać w różnych kolorach i czcionkach. Wiele z nich posiada dodatkowe obrazki, które sprawiają, że lepiej można utożsamić się z danym cytatem. Potrafią one uatrakcyjnić nie tylko pokoje w domu, ale również placówki oświatowe, kawiarnie czy restauracje, nadając wnętrzu dodatkowego klimatu. Wielką zaletą napisów jest również możliwość zdjęcia ich w dowolnym momencie. Dzięki temu można w każdej chwili dodać nowy cytat, który odświeży trochę wystrój.

Rodzaje napisów naściennych

Istnieje spora dowolność, jeśli chodzi o różne rodzaje napisów. Wiele z nich jest bardzo stylowych, opartych na wypowiedziach znanych ludzi, które dodadzą pokojowi klasy. Napisy na ścianę mogą być też żartobliwe i poprawiające humor. Wiele z nich świetnie sprawdza się w danym typie pokoju. Przykładowo do kuchni przydadzą się zabawne teksty dotyczące zasad kuchennych. W salonie można umieścić cytaty dotyczące dobrej zabawy. Z kolei w jadalni przyda się tekst życzący gościom smacznego posiłku.

Wiele z napisów na ścianę dostosowanych jest do konkretnego miejsca firmowego. Do kawiarni przydają się napisy życzące smacznej kawy. Siłownia z kolei powinna zachęcić ćwiczących jakimś tekstem motywacyjnym. Do baru przydają się cytaty popkulturowe, które powinny być dopasowane do danego miejsca. W niektórych lepiej sprawdzi się znany tekst Marylin Monroe, a w innym odniesienia do kina superbohaterskiego. Napisy świetnie sprawdzają się również w miejscu pracy. Mogą one kojarzyć się z danym produktem albo usługą, która oferuje firma. Pomaga to pracownikom nabrać chęci do pracy lub po prostu poprawia im humor. Co równie ważne biuro wygląda przez to bardziej estetycznie i jest mniej nudne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku