Wiele osób uważa, że głównym zadaniem kart tarota jest przewidywanie przyszłości. Nie jest to do końca prawdą. Tarot nie mówi o tym co ma się wydarzyć, ale o tym co może mieć wpływ na Twoje przyszłe życie i jak się do niego przygotować. Na czym w zasadzie polega wróżenie kartami tarota i jak to robić?

Wróżba tarota

Dobre zrozumienie ogólnego znaczenia każdej z kart talii to dopiero początek. Prawdziwa moc tarota przychodzi z umiejętności dotarcia do własnej intuicji i mądrością dzięki kartom. To wszystko pozytywnie wpłynie na podejmowane kroki ku lepszej przyszłości. Ogólnie rzecz biorąc, właściwe czytanie kart tarota zawsze odbywa się według prostego schematu, który można podzielić na cztery części.

1. Zadanie pytania

To o co pytamy karty powinno być w miarę ogólne, jednak jasne. Należy unikać zadawania pytań zaczynających się od "Czy będę...", istnieje ryzyko, że takie działania zamkną Cię w bardzo pasywnej roli w Twojej własnej przyszłości, pozbawiając Cię szansy na zobaczenie szerszej perspektywy. Chodzi o to, aby wykorzystać kart do oświetlenia ścieżki do swojej przyszłości. Zadając pytania tarotowy możesz skorzystać z poniższych ram i innych, podobnych schematów:

  • Co muszę wiedzieć o…?

  • Dlaczego odczuwam niepokój z powodu...?

  • Jak mogę zrozumieć...?

  • Gdzie jest ukryta możliwość w...?

  • Na czym powinienem skupić moją uwagę w związku z...?

2. Tasowanie

Istnieje wiele sposobów na tasowanie kart tarota. Nie ma lepszej ani złej. Talię tarota można tasować tak samo jak zwykłe karty. Możesz mieszać je w jednym stosie, lub podzielić na kilka mniejszych, a następnie połączyć je w jedno. Obrana technika powinna być przede wszystkim wygodna i dokładna.

3. Wybranie kart

Tutaj także jest wiele sposobów, aby to zrobić. Zazwyczaj rozkłada się odwrócone karty przed sobą i wybiera określoną ilość z nich. Pamiętaj, że najważniejsza jest tutaj Twoja intuicja. Kieruj się informacjami przechowywanymi w Twojej podświadomości. Pełna losowość wyboru także może przynieść dobre rezultaty, lecz nie będą one tak spersonalizowane.

4. Interpretacja

Kiedy już wybierzesz swój zestaw kart, ułóż go w kolejności wyboru. Następnie możesz odwrócić je i odsłonić co się pod nimi kryje. Każde słowo, symbol oraz obrazy mogą być istotne. Ważnym jest, aby zastanowić się nad indywidualnym znaczeniem każdej karty, ale równie istotne jest to, aby wziąć pod uwagę symbolikę i wibracje wszystkich wybranych kart, jako jedną całość. Ma to szczególne znaczenie przy wyborze większej ilości kart. Każdy początkujący może mieć pewne problemy z samodzielną interpretacją, dlatego zaleca się, aby korzystać z przygotowanych na ten temat poradników.

Sprawdź cennik Tarot Online lub skorzystaj już teraz i postaw Tarota online za darmo za pomocą aplikacji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku