Home office spowodowało, że wiele osób zaczęło przybierać na wadze. W końcu w domu masz dostęp do lodówki i to w nielimitowanym wymiarze czasowym. Spędzanie całego dnia we własnych czterech kątach powoduje skłonność do podjadania. Jak nie przytyć na home office?

Home office – dieta, która sprawi, że nie przytyjesz

W ostatnim czasie coraz więcej osób zaczęło pracować z domu, czyli praktykować tzw. home office. Dieta w takim trybie pracy powinna być dobrze przemyślana. Warto komponować posiłki w taki sposób, by nie były zbyt kaloryczne, a jednocześnie nasycały na co najmniej kilka godzin. W ten sposób nie będziesz ciągle głodny, co pozwoli na uniknięcie częstego odwiedzania lodówki.

Warto postawić również na mniejsze porcje jedzenia spożywane często. Wiele osób ma nawyk podjadania podczas pracy przy komputerze. Zamiast chipsów idealnie sprawdzą się pokrojone warzywa. Można podpiec je dodatkowo w piekarniku i posypać przyprawami. Lepiej zaplanować wszystkie posiłki wcześniej, by uniknąć zaglądania do lodówki po nadprogramowe jedzenie.

Catering dietetyczny jako pomoc przy home office

Ogromną pomocą na home office jest także catering dietetyczny. Pozwala on na zachowanie stałej liczby kalorii i uniknięcie samodzielnego przygotowywania posiłków. W ten sposób możesz mieć pustą lodówkę, co umożliwia raz na zawsze poradzić sobie z podjadaniem w trakcie pracy.

Catering dietetyczny ma również wiele innych zalet, które sprawdzą się doskonale podczas pracy zdalnej z domu:

  • nie musisz przerywać pracy, by przygotować posiłki,
  • nie musisz chodzić na zakupy,
  • utrzymujesz stałą liczbę kalorii, dzięki czemu masz pewność, że nie przytyjesz,
  • jesz pełnowartościowe posiłki, które wspomagają skupienie.

Catering dietetyczny jest po prostu wygodny, co w przypadku pracy zdalnej ma ogromne znaczenie. Jest ona bowiem swego rodzaju modyfikacją codziennego życia. Warto wybrać wysokiej jakości catering, taki jak Nice To Fit You.

Aktywność fizyczna na home office

Jeśli pracujesz z domu, w ciągu dnia ruszasz się znacznie mniej. Z tego powodu warto wygospodarować co najmniej godzinę wieczorem, na przykład na spacer lub jazdę na rowerze. W ten sposób zażyjesz codzienną dawkę ruchu, a jednocześnie spalisz kalorie.

Jeśli nie możesz ćwiczyć na dworze, warto zaplanować aktywność w domu. Idealnie sprawdzą się filmiki z ćwiczeniami. Doskonałym pomysłem jest również zakupienie rowerka stacjonarnego. Możesz korzystać z niego nawet podczas oglądania telewizji czy słuchania podcastów. W weekend warto również poświęcić czas na nieco więcej aktywności fizycznej. Możesz udać się na wycieczkę rowerem lub przebieżkę po pobliskim parku.

Picie wody podczas pracy zdalnej

Praca zdalna jest doskonałą okazją do tego, by odpowiednio się nawadniać. Przygotuj sobie szklankę lub cały dzbanek z wodą i popijaj podczas działań przy komputerze. Doskonale sprawdzą się też ziołowe napary. W każdej chwili możesz przygotować nową porcję. Warto mieć napoje stale przy sobie i nie pić ich na raz, a popijać stopniowo. W ten sposób przyspieszysz metabolizm i zadbasz o zdrowie swojego ciała.


Najczęściej zadawane pytania


Jakich produktów unikać, gdy pracujemy zdalnie?

Praca zdalna z pewnością sprzyja tyciu. Jednak wiele zależy od naszego zaangażowania i odpowiedniego podejścia. Przede wszystkim powinniśmy unikać jedzenie przetworzonej żywności, fasto-foodów, słodyczy, chipsów czy kolorowych napoi gazowanych. Warto również wziąć pod lupę swoje spożycie cukru, w różnych produktach

Jaka aktywność fizyczna będzie najlepsza w czasie pracy zdalnej?

Jeśli z różnych powodów musimy pracować z domu, to często nawet nie chce nam się ubrać. W związku z tym w miarę możliwości, powinniśmy stawiać na aktywność fizyczną, która pozwoli nam wyjść z domu. Mogą to być długie spacery, szybkie marsze, bieganie, jazda na rowerze.

Czy warto liczyć kalorie?

Liczenie kalorii będzie najlepszym wyjściem, jeśli nie chcesz przytyć pracując zdalnie. Przede wszystkim musisz określić swoje zapotrzebowanie kaloryczne i się go trzymać. Może się to wydawać trudne, jednak na prawdę potrzebujesz jedynie kontrolnie wagi kuchennej i aplikacji w telefonie, która sama będzie ci zliczać ile już zjadłaś. W ten sposób możesz zjeść to na co masz ochotę, ale w wyliczonych ilościach i na pewno nie przytyjesz.

Czy istnieje sposób aby nie podjadać na home office?

Możliwe, że właśnie będzie nim pilnowanie kalorii. Jeśli jednak ciężko nam po coś nie sięgnąć, gdy spędzamy cały dzień w domu, może warto przygotować zdrowe przekąski. Sprawdzą się np. orzechy lub inne bakalie. Możemy przygotować je w odmierzonej ilości na dany dzień w miseczce i sięgać po nie, gdy będziemy mieli ochotę na małą przekąskę.

Czy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

To jedno z lepszych rozwiązań. Codziennie będziesz otrzymywać posiłki o odpowiedniej dla ciebie kaloryczności. Będą one stanowić wszystko co musisz zjeść w ciągu doby, więc właściwie nie musisz już robić zakupów, a jak nic nie będzie w domu to nie będzie co podjadać. Dodatkowo zbilansowana dieta sprawi, że nie będziesz mieć ochoty na przekąski.


Podobne artykuły:


Wersja do druku