Ładna, brązowa i równomierna opalenizna to coś, o czym marzy wiele z nas. Dlatego też, kiedy latem promienie słoneczne stają się coraz bardziej intensywne, znaczna część osób przygotowuje się do opalania. Opalanie ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, warto jednak pamiętać, że w nadmiarze może okazać się szkodliwe. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. Dzięki niej jesteśmy w stanie cieszyć się słońcem i czasem spędzonym na plaży lub na basenie i nie martwić się tym, że nasza skóra będzie zaczerwieniona lub piekąca. Jednym z kosmetyków, który pomoże osiągnąć nam piękną opaleniznę, jest olejek do opalania.

 

Ochrona przeciwsłoneczna – dlaczego jest ważna?

Uzyskanie wyrazistej opalenizny to dla wielu osób dowód na to, że ich wakacje były udane. Jednak żadna opalenizna nie będzie wiele warta, jeśli jej uzyskanie będzie się wiązać z zaczerwienioną, piekącą skórą, poparzeniami słonecznymi, a nawet pojawieniem się raka skóry. Nigdy nie powinniśmy bagatelizować tego, w jaki sposób promienie słoneczne oddziałują na naszą skórę i jakie spustoszenie mogą w niej spowodować. 

 

Ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana przez cały rok, jednak najbardziej niezbędna jest w okresie letnim, gdy znacznie więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a nawet bezpośrednio na słońcu. Nasza skóra powinna bowiem być w odpowiedni sposób przygotowana do bezpośredniego kontaktu ze słońcem – po zimie i wiośnie ilość melaniny w skórze jest niewielka, dlatego opalając się bez zabezpieczenia, ryzykujemy poparzeniem skóry, a nawet wystąpieniem uczulenia na słońce. 

 

Olejek do opalania – co warto o nim wiedzieć?

Ilość produktów do opalania na rynku jest bardzo duża, dzięki czemu każdy z nas może wybrać produkt, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Dostępne są kosmetyki do opalania o różnej konsystencji: kremy, mleczka, balsamy lub spraye. Jednym z coraz bardziej popularnych kosmetyków pozwalających uzyskać ładną opaleniznę jest olejek do opalania

 

Olejek do opalania to produkt, który przyspiesza proces opalania, dzięki czemu nasza skóra zyskuje równomierny, brązowy odcień, bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek poparzeń. Oprócz tego, jest to kosmetyk wyposażony w filtry SPF, dzięki czemu nie tylko sprawia, że nasza skóra szybciej się opala, ale i dodatkowo zabezpiecza ją przed szkodliwym promieniowaniem UV.  Olejek do opalania tworzy na naszej skórze warstwę ochronną, dzięki czemu uniemożliwia promieniom UV wnikanie do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej i tym samym zabezpiecza ją przed szybszym starzeniem.

 

Jaki olejek do opalania wybrać?

Wybór olejków do opalania na rynku jest naprawdę obszerny, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z produktami, jakie oferują nam drogerie i sklepy. Olejki do opalania możemy podzielić na dwie kategorie:

  • olejku suche – to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy uniknąć tłustych plam na odzieży;
  • olejki w sprayu – umożliwiają równomierne rozprowadzenie produktu na całym ciele i łatwo się wchłaniają.

 

Wiele olejków do opalania charakteryzuje się działaniem dwufazowym – oznacza to, że nie tylko wspomagają one proces opalania, ale równocześnie utrwalają jego efekty. Częstym wyborem jest także olejek o działaniu brązującym – takie produkty zazwyczaj zawierają w składzie karoten, który gwarantuje nam efekt wakacyjnej opalenizny bez konieczności przebywania na słońcu.

 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj olejku do opalania wybierzemy, zawsze musimy wybierać produkt z odpowiednio wysokim filtrem SPF. Jego obecność w takim produkcie jest niezwykle ważna i zapobiega występowaniu poparzeń słonecznych, które mogą prowadzić do rozwoju zmian nowotworowych skóry. Osoby o bardzo bladej i wrażliwej skórze powinny sięgać po olejek do opalania o filtrze SPF nie niższym niż 50.

 

Olejek do opalania nad wodę

Jeśli swój urlop spędzamy nad wodą, powinniśmy zaopatrzyć się w olejek do opalania, który posiada właściwości wodoodporne. Dzięki temu mamy pewność, że produkt będzie chronił nas przed działaniem promieni słonecznych także w czasie kąpieli. Warto jednak pamiętać, aby zaaplikować go ponownie zaraz po wyjściu z wody.

 

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku