Historia, która zapiera dech w piersiach i mrozi krew w żyłach – całkiem dosłownie, bo rzecz dzieje się wśród lodowych bezkresów Antarktydy. Nieubłagana przyroda wzmaga mroczną atmosferę osaczenia i nieufności.


Lekarka Kate rzuca wszystko i wyjeżdża na placówkę naukową położoną wśród wiecznych śniegów Antarktydy, by zapomnieć o tym, co ją dręczy. Tymczasem jej nową codziennością staje się klaustrofobiczna groza. Jaki los tak naprawdę spotkał Jeana-Luca, poprzednika Kate? Czy ludzie, z którymi ma spędzić najbliższe miesiące, są tymi, za których się podają? Niedopowiedzenia unoszą się w powietrzu.

Pośród zimowych ciemności i zabójczo niskich temperatur splotą się losy trzynastu osób. A każda z nich skrywa własną tajemnicę. Ktoś tu wie więcej, niż okazuje. Ktoś zachowuje pozory. Aż do samego końca.

Im więcej pytań kobieta zadaje, tym bardziej robi się niebezpiecznie, zarówno dla niej, jak i dla pozostałych członków załogi.

Czy Kate wystarczy odwagi, gdy z mroku wyłoni się morderca?

Emma Haughton urodziła się i wychowała w hrabstwie Sussex w Wielkiej Brytanii. Studiowała literaturę na Oksfordzie, kształciła się także na kierunku dziennikarskim. Ma na koncie wiele artykułów opublikowanych w brytyjskich periodykach, w tym cykl tekstów, które regularnie ukazywały się na łamach „Times Travel”.

Emma rozpoczęła karierę pisarską jako autorka ilustrowanej książeczki dla dzieci Rainy Day. Następnie skoncentrowała się na powieściach dla młodzieży. Jej debiut w tym gatunku, zatytułowany Now You See Me, pobił rekordy sprzedaży na Amazonie. Książkę nominowano też do nagrody Carnegie Medal oraz Amazing Book Awards.

Mrok to przerażający thriller i zarazem pierwsza powieść Haughton skierowana do dorosłych czytelników.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku