Kuchnia to serce domu – wiele w tym stwierdzeniu prawdy, jednak, aby odpowiednio nam służyła, niezbędne jest w niej właściwe wyposażenie. Ugotowanie dowolnego dani nie będzie możliwe bez garnka, dopasowanego do potrzeb naszej kuchenki. Jeśli latem mamy do dyspozycji owoce z ogrodu, to z pewnością czas na przetwory – czy więc możemy się obyć bez sokownika? Gdy jednak musimy wyjść z domu miło jest zabrać namiastkę jego ciepła – w termosie możemy łatwo mieć przy sobie ulubioną kawę lub herbatę.

Garnki – jak je wybierać?

Każda kuchnia ma swój własny charakter. Pytanie, czy postawiliśmy na wnętrze nowoczesne, czy może klasyczne, wiejskie? Ten element może w znaczącym stopniu uzależnić to, jakie garnki będą najbardziej odpowiednie. Jednak znaczenie będzie miał również rodzaj kuchenki, z jakiej korzystamy. Czy jest to gazowa? Elektryczna? A może indukcja? Nie zawsze każdy garnek się odpowiednio nadaje na każdą płytę, musimy więc sprawdzać tę kwestię przed zakupem, a nie kierować się jedynie tym, co nam się obecnie spodoba w sklepie.

Polecamy zdecydować się na zestaw garnków. Wówczas będą one idealnie wszystkie do siebie pasować, a my unikniemy chaosu w kuchni. Ciekawe propozycje można znaleźć na stronie https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/garnki-211.html . Firma oferuje zarówno takie pokryte emalią, jak i wykonane ze stali nierdzewnej czy aluminium. Każdy znajdzie tu odpowiednie rozwiązanie dla siebie i swojej kuchni. A jakie Twoim zdaniem garnki są najpiękniejsze i najbardziej praktyczne?

Sokowniki, czyli czas na przetwory

Smuci fakt, że wiele osób z najmłodszych pokoleń nie ma obecnie pojęcie, czym właściwie są sokowniki. Oznacza to, że stawiamy na konsumpcjonizm i zapinamy o tym, co możemy przygotować samodzielnie w domu. Albo zwyczajnie nie potrafimy, albo wolimy oszczędzić czas i kupić konkretny produkt. Jednak nigdy ten ze sklepu nie będzie smakował tak, jak przygotowany samodzielnie.

Sokowniki, jak sama nazwa wskazuje służą produkcji soków. Proces jest dość czasochłonny, jednak  urządzenie ustawia się na źródle ciepła i tylko co jakiś czas kontroluje. W związku z tym jeśli pracujemy w domu, zajmujemy się dziećmi, czy akurat sprzątamy, to w naszej kuchni, przy odrobinie wysiłku mogą się produkować pyszne soki dla nas i naszych bliskich na zimę. Wówczas będą szczególnie cenne. Jeśli owoce do ich wytwarzania mamy np. z własnego ogrodu, to tym bardziej mamy pewność, że nie były pryskane i zawierają mnóstwo witamin, które przydadzą nam się w chłodniejszych porach roku, gdy odporność naszych organizmów wystawiana jest na próbę.

Pod nazwą sokowników kryją się naczynia/urządzenia, które mogą przypominać warstwowy garnek. Z jednego z poziomów wychodzi sylikonowa rurka, którą sok będzie spływał do osobnego naczynia. Są one powszechnie i od bardzo dawna wykorzystywane w wielu domach. Jeśli zastanawiałeś się, jak babcia robi tak pyszny sok, to masz odpowiedź. Wybierz swój sokownik na https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/sokowniki-238.html i rozpocznij przygodę z przetworami dla siebie i bliskich.

Termos – ciepło zabrane ze sobą

Termosy dostępne są w różnych wzorach i wielkościach. Czasem zwyczajnie nie mamy czasu, aby napić się kawy czy herbaty w domu, a wiemy, że np. czeka nas długa droga do pracy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zaparzenie ciepłego napoju do termosy, w czasie przygotowań do wyjścia z domu. Kawa pomoże nam się dobudzić, a herbata przyjemnie rozgrzeje w chłodny dzień.

Z pewnością warto mieć swój własny termos, bo przydaje się w najróżniejszych sytuacjach. Wiele ciekawych wzorów i rozwiązań w tej kategorii znajdziesz na https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/termosy-do-kawy-i-herbaty-328.html – dzięki nim już zawsze będzie Ci ciepło i przyjemnie.


Najczęściej zadawane pytania


Jak długo szklany termos jest w stanie utrzymać temperaturę napoju?

Szklane termosy mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Okazuje się jednak, że ich odpowiednie wykonanie pozwala na utrzymanie temperatury napoju znajdującego się we wnętrzu nawet przez 12 godzin. Może to być dla nas szczególnie cenne jeśli wychodzimy z domu na dłużej.

Jak zapewnić ciepłe napoje na konferencji lub spotkaniu?

Doskonałym wyborem będą tu termosy konferencyjne. Przypominają one szczelnie zamknięte dzbanki. Wewnątrz umieszcza się gorącą wodę, która pozwala uczestnikom i gościom na sprawne przygotowanie gorącego napoju. Rozwiązanie to stosuje się w różnych sytuacjach – w hotelach czy korporacjach.

Czy warto zdecydować się na sokownik?

Jeśli mamy choć trochę czasu, to z pewnością jest to świetne rozwiązanie. Własne produkcja soków i syropów sprawi, że będziemy się zdrowiej odżywiać i jeszcze bardziej dbać o to, co trafia na stoły nasze i naszych bliskich. Urządzenie/ garnek jest stosunkowo tanie, tym bardziej jak weźmiemy pod uwagę, że możemy z niego z powodzeniem korzystać wiele lat.

Jakie zastosowanie mają garnki żeliwne?

Wiele osób uznaje je wręcz za niewygodne czy mało estetyczne. Nie bez powodu jednak są one masywne i ciężkie. Jest to materiał, który długo się nagrzewa i wolno oddaje ciepło. Jednak ich ograniczone przewodnictwo cieplne sprawia, że doskonale sprawdzają się do przygotowywania potraw, które wymagają długiej i wolnej obróbki.

Czy rodzaj kuchenki ma znaczenie w doborze garnków?

Obecnie nowoczesne rozwiązania pozwalają na wykorzystanie w większości takich samych garnków zarówno w przypadku płyt indukcyjnych, jak i przy kuchenkach gazowych. Musimy jednak pamiętać, że zdarzają się wyjątki i warto dokładnie sprawdzić przed zakupem.


Podobne artykuły:


Wersja do druku