Malowanie po numerach to przyjemna czynność, dzięki której złapiesz chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków i zrelaksujesz się. Barwne kompozycje z kwiatami, zachody słońca, zwierzęta, martwa natura, pejzaże miejskie, czy kopie słynnych artystów, takich jak Van Gogh to tylko niektóre z obrazów, które możesz namalować. Dowiedz się, czy malowanie po numerach jest trudne i na czym dokładnie polega. Zapraszamy do lektury. Malowanie według numerów - czy to trudne? Wyjaśniamy

Na czym polega malowanie po numerach?

W obrazach do malowania po numerach, podobnie jak w kolorowance, poszczególne pola wyznaczone konturami wypełnia się właściwymi kolorami farb. Na każdym polu widnieje numerek, który oznacza odpowiedni kolor. Wystarczy zacząć wypełniać pola farbami, a na Twoich oczach powstanie prawdziwe dzieło sztuki. Sama czynność malowania jest przyjemna i relaksująca. Po wypełnieniu wszystkich pól kolorami obraz jest skończony i dobrze sprawdzi się jako ładny element wystroju Twojego wnętrza, albo wyjątkowy prezent dla bliskiej Ci osoby.

Od czego zależy stopień trudności?

Malowanie po numerach nie jest skomplikowane. Każdy zestaw oznaczony jest numerem, który odpowiada stopniowi trudności. Łatwe kompozycje, które posiadają duże pola do wypełnienia idealnie sprawdzą się jako rozrywka dla dziecka. Oznaczone są numerami 1 i 2 (poziom łatwy) i dobrze sprawdzą się dla początkujących dzieci w wieku ok. 6-10 lat. Są także obrazy, które mają więcej szczegółów, a w związku z tym posiadają wiele pól do wypełnienia. Oznaczone są liczbami 2-3, co oznacza średni poziom trudności i nadają się prawie dla wszystkich. Najtrudniejsze obrazy, o oznaczeniach 4-5, wymagają dużo precyzji i umiejętności. Posiadają drobne pola, a ich wypełnianie wymaga dużo cierpliwości. Malowanie po numerach to nie tylko kreatywne spędzanie wolnego czasu, a także ćwiczenie zdolności manualnych, relaks i odpoczynek dla umysłu. Spędzanie wolnego czasu na malowaniu pomoże Ci się wyciszyć po ciężkim dniu pracy albo miło spędzić weekend. Obrazy do malowania po numerach znajdziesz w dedykowanych sklepach m.in. w sklepie Twoje Hobby.

Przygotowanie do malowania po numerach

Aby rozpocząć malowanie po numerach nie musisz martwić się o szukanie odpowiednich przyborów plastycznych. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w zestawie do malowania po numerach. Wewnątrz zestawu znajdują się: płótno na drewnianej ramie, farby oraz pędzle. W środku znajdziesz również instrukcję, z której dowiesz się jakie kolory odpowiadają poszczególnym numerom. Malowanie więc można zacząć od razu. Przed przystąpieniem do malowania warto jednak ochronić powierzchnię stołu przed zabrudzeniem i osłonić ją folią, kartkami ze starych gazet, albo ceratą.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku