W sklepach często można zauważyć specjalne olejki i premixy, których używa się do uzupełniania urządzeń określanych jako elektroniczne papierosy. Jest to swego rodzaju zastępstwo zwykłych papierosów, które posiada znacznie mniej substancji szkodliwych takich jak na przykład substancje smoliste, czy inne niebezpieczne dla zdrowia. Czy warto zainwestować w e-papierosa? Odpowiadamy w artykule!

Premix czy olejek?

Wiele osób uważa, że premixy i olejki to niemalże to samo, jednak nieco różnią się od siebie. Elektroniczne papierosy ze sklepu https://shishasklep.pl/pol_m_VAPE_E-Papierosy-2723.html można uzupełniać zarówno olejkami, jak i premixami. Oba te produkty można kupić gotowe oraz wykonywać samodzielnie. Olejki to specjalne płyny, które przy pomocy grzałki znajdującej się w urządzeniu produkują charakterystyczną mgiełkę. Gęstość wydmuchiwanego dymu jest zależna od zachowanych proporcji glikolu i gliceryny. Są to dwie najważniejsze, bazowe substancje, które powinny znajdować się w każdym olejku. Na rynku można obecnie dostać wiele smaków olejków - od orzeźwiających mentolowych, poprzez słodkie owocowe czy nawet czekoladowe.

Premixy natomiast posiadają swoja własną, dość współczesną historię. Powstały one w momencie, kiedy wprowadzona została nowa ustawa tytoniowa. Ze względu na nią można sprzedawać olejki tylko i wyłącznie w opakowaniach o ilości 10ml. Aby zadowolić swoich klientów, producenci zajęli się produkcją premixów, dzięki którym elektryczne papierosy mogły być napełniane z jednego opakowania przed dłuższy czas. Są to swego rodzaju mieszanki smakowe, do których użycia konieczne jest wlanie bazy nikotynowej, w celu osiągnięcia wybranego stężenia nikotynowego.

Elektroniczne papierosy – jak wybrać odpowiedni?

Dla każdego, kto chce rozpocząć zabawę z elektronicznymi papierosami, lub chciałby ograniczyć palenie papierosów analogowych, warto dokładnie zastanowić się nad swoim pierwszym zakupem. Aby dobrze wybrać, można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy w sklepie oferującym sprzedaż e-papierosów, olejków i innych akcesoriów do palenia. Zwykle osoby pracujące na takich stanowiskach potrafią doskonale doradzić, przez co mogą odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klienta.

Można również zamówić produkt przez Internet. Elektroniczne papierosy w Internecie zwykle mają znacznie niższe ceny, niż w sklepach stacjonarnych. Jedynym minusem zamawiania przez sklep internetowy jest fakt, że nie można porozmawiać z ekspedientem, który może posiadać większą wiedzę na temat e-papierosów. Szczegółowe opisy produktów powinny jednak rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku