Wieść na temat tego, że  niebawem na świecie pojawi się nowy członek rodziny rozchodzi się po bliskich bardzo szybko. Ciąża to czas wielkich przygotowań na powitanie malucha na świecie i w rodzinie. Przyszli rodzice poszukują wysokiej jakości ubranek i akcesoriów, które są niezbędne do tego, by możliwe było opiekowanie się i dbanie o bezpieczeństwo dziecka. Jednym z elementów wyposażenia dziecięcej wyprawki jest wózek spacerowy. Chcesz wiedzieć kiedy najlepiej go wybrać? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zapoznanie z naszym poradnikiem. 

Kiedy jest najlepszy moment na kupienie wózka spacerowego?

Kiedy para dowiaduje się, że spodziewa się dziecka w głowie pojawia się wiele pytań, Trzeba zrobić listę rzeczy, które okażą się niezbędne podczas sprawowania opieki nad dzieckiem. Warto wiedzieć, że na liście powinny znaleźć się nie tylko ubranka i gadżety do kąpieli oraz pielęgnacji, ale także wózki i spacerówki. Jeśli maluch ma urodzić się w miesiącach letnich warto od razu zdecydować się na kupienie spacerówki. Warto wiedzieć, że lekkie wózki spacerowe są odpowiednie dla dzieci od kilku miesięcy nawet do kilku lat. Są więc inwestycją na długie lata.

Jak kupić najlepszy wózek spacerowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na rynku jest tak wiele wózków spacerowych dla dzieci, że trudno jest zdecydować się na ten najlepszy i najwyższej jakości. Przed wybraniem się na zakupy warto dowiedzieć się na co należy zwrócić uwagę przy zakupie. Jednym z pierwszych aspektów, na który trzeba zwrócić uwagę jest to, z jakich materiałów wykonany jest wózek.. Najlepiej, by materiały były bezpieczne dla dzieci. Liczy się również to jaką wagę ma wózek. Jeśli ma być on wnoszony na piętro, to najlepiej zdecydować się na model lekki, którego wnoszenie i znoszenie po schodach nie będzie problemem. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z serwisu internetowego Polski Portal.

Ile kosztuje najlepszy wózek spacerowy?

Wydawać się może, że kupienie wózka spacerowego dla dziecka to spora inwestycja. Jednak prawda jest taka, że na rynku można znaleźć modele tanie i wykonane przez specjalistów. Więcej na temat tego za ile i gdzie można kupić najlepszy wózek spacerowy dla dziecka można dowiedzieć się z portalu Polskie Newsy.
Wiedząc nieco więcej na ten temat można kupić najlepszy wózek spacerowy, który będzie spełniać oczekiwania zarówno dziecka, jak i rodziców. W ten sposób można zadbać o komfort malucha na  każdym spacerze.

Najczęściej zadawane pytania


Wózek spacerowy - tyłem czy przodem do kierunku jazdy?

Obecnie wiele wózków posiada możliwość przełożenia rączki lub siedziska, co sprawia, że dziecko może zarówno patrzeć na mamę, jak i podziwiać świat przed sobą. Mimo to, jeśli decydujemy się na mniejszy wózek spacerowy, to często nie mamy większego wyboru w tej kwestii. Większość z nich jest skierowana przodem do kierunku jazdy. Jest to dobre rozwiązanie, bo nie musimy mieć dziecka już non stop na oku, a może ono zainteresować się otoczeniem, czasem starszakom w taki sposób, bez patrzenia na mamę, również łatwiej zasnąć na spacerze.

Kosz pod wózkiem - czy jest potrzebny?

Kosz lub torba pod wózkiem to doskonałe rozwiązanie. Sprawdzi się u każdej mamy. Przy długich spacerach z dzieckiem, z powodzeniem schowasz tam niezbędne rzeczy. Z kolei jeśli wybierasz się do galerii handlowej, to też musisz mieć ze sobą kilka rzeczy dla malucha, plus z pewnością zrobisz zakupy, które trzeba jakoś dowieźć do domu lub przynajmniej samochodu.

Jaką spacerówkę wybrać na urlop?

Jeśli wyjeżdżacie z małym dzieckiem, to wózek z całą pewnością będzie niezbędny. Używając na co dzień dużej i wygodnej spacerówki, z pewnością nie masz ochoty pakować jej do auta lub wraz z bagażami pchać na lotnisku. W takim wypadku sprawdzają się tzw. parasolki lub po po prostu niewielkie spacerówki. Z pewnością przy wyjeździe w kiepskie miejsce dobrze żeby miały budkę, aby chronić przed słońcem, gdy maluch zaśnie.

Do jakiego wieku dziecko potrzebuje spacerówki?

Wielu rodziców odstawia wózek zapisując dziecko do przedszkola w wieku 3 lat. Jednak jest to kwestia względna. Niektóre dzieci korzystają ze spacerówek do 4-5 roku życia. Jest to często uwarunkowane również wygodą mamy, której zdecydowanie łatwiej zrobić zakupy, gdy pociecha jest zapięta w wózku, niż gdy biega po sklepie. Poza tym do przedszkola szybciej dotrzemy pchając wózek niż pieszo z kilkulatkiem.

Jakie pasy powinna mieć spacerówka?

Koniecznie pięciopunktowe. W takim układzie dziecko ma zapięcie między nóżkami, pas biegnie pod każdą z pach oraz nad ramionami. Jeśli są one odpowiednio wyregulowane, to dziecko będzie w nich bezpiecznie siedzieć i nawet jeśli jest bardzo aktywne to nie wypadnie i nie zdoła się wydostać.


Podobne artykuły:


Wersja do druku