Akcesoria, które mogą znaleźć się w naszych domach, mieszkaniach, szkołach, czy miejscach pracy są naprawdę różnorodne. Jednym z takich gadżetów niezaprzeczalnie są tablice korkowe. Na pierwszy rzut oka wyglądają dość niepozornie, jednak ozdobione w interesujący sposób mogą przyciągać wzrok wielu osób i stać się głównym punktem dekoracyjnym konkretnej przestrzeni. Zastanawiasz się, w jaki sposób przyozdobić tablicę korkową? Sprawdź kilka ciekawych pomysłów i zainspiruj się do kreatywnego działania!

Tablica korkowa w kuchni – centrum informacyjne dla domowników

Tablica korkowa sprawdzi się w domu, czy mieszkaniu każdego z nas. Można wybierać pośród modeli o różnej wielkości i umieścić je na przykład w kuchni, korytarzu lub przedpokoju. Najważniejsze, aby została ona centralnie ulokowana, a dzięki temu była doskonale widoczna. W jaki sposób można ją przyozdobić? Warto zamieścić na niej kolorowe karteczki, na których każdy będzie mógł zapisać jakąś notatkę. Na tablicy korkowej mogą znaleźć się plany dnia, listy zakupów, rodzinne zdjęcia, pocztówki z wakacji, czy pozytywne hasła i slogany.

Tablica korkowa w pokoju dziecięcym – przydatny gadżet dla każdego ucznia

Jeśli Twoje dziecko jest w wieku szkolnym, w jego pokoju obowiązkowo powinna znaleźć się tablica korkowa. Będzie ona znacznym ułatwieniem w zakresie organizacji poszczególnych dni. Dziecko, czy nastolatek może umieszczać tam swoje prace plastyczne, fiszki ze słówkami z języka obcego, plan lekcji oraz zajęć dodatkowych, a także inne niezbędne drobiazgi.

Tablica korkowa w szkole – życie klasy w pigułce

Tablica korkowa bardzo często staje się również wyposażaniem klasy szkolnej. Zawieszona na ścianie tablica o sporych wymiarach jest świetną przestrzenią do zaprezentowania dokonań danej społeczności uczniowskiej. Mogą znaleźć się tam informacje dotyczące poszczególnych uczniów, samorządu uczniowskiego, harmonogramy zajęć, jak i wszelkie inne informacje ilustrujące życie konkretnej klasy. W takim miejscu idealnie sprawdzą się okolicznościowe ozdoby – dopasowane do pór roku, czy ważnych wydarzeń.

Tablica korkowa w firmie – najważniejsze informacje w jednym miejscu

Tablica korkowa zda egzamin na piątkę z plusem także w biurze. Jeśli zawiesi się ją w centralnym miejscu, do którego dostęp mają wszyscy pracownicy, można mieć pewność, że najważniejsze informacje dotrą do każdej z tych osób w odpowiednim terminie.

Ozdabianie tablicy korkowej – podsumowanie

Tablica korkowa może stać się elementem wyposażenia niejednego wnętrza. Gadżet ten sprawdzi się w wielu rolach – będzie użytecznym dodatkiem oraz estetyczną ozdobą. To jak ostatecznie się ona zaprezentuje, na dobrą sprawę zależy od Ciebie i tego, w jaki sposób dokonasz aranżacji swojej tablicy z korka oraz jak wkomponujesz ją w wygląd konkretnego pomieszczenia.

A czy Ty kupiłeś już tablicę korkową, którą ozdobisz zgodnie ze swoim indywidualnym gustem? Nie zwlekaj ani chwili dłużej, daj się ponieść wyobraźni i pokaż, co w praktyce oznacza prawdziwa kreatywność.

Źródło zdjęć: freepik.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku