Niewątpliwie w dzisiejszych czasach naprawdę ciężko wyobrazic sobie mieszkanie bez telewizora, ponieważ bardzo często jest on centralnym punktem salonu. Teraz telewizor jest prawdziwym centrum rozrywki, ponieważ dzięki niemu nie tylko mamy dostęp do kanałów telewizyjnych, ale też obecne modele są podłączone do internetu, jak również można podłączyć do nich konsolę do gier. Jeżeli mamy telewizor, to oczywiście potrzebna nam będzie też szafka pod telewizor. Czym się kierować przy jej wyborze?


Szafka pod telewizor - jak wybrać najlepszą?

Każdy doskonale wie o tym, że im więcej cali ma telewizor, tym lepiej będzie się oglądało. Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać odpowiednią szafkę, to koniecznie podczas zakupu musimy kierować się zasadą, że im większy będzie telewizor, tym mniejsza powinna być szafka pod niego. Właśnie za tą zasadą przemawiają przede wszystkim względy estetyczne oraz praktyczne. Szafka pod telewizor nie może być za wysoka, ponieważ będziemy przez cały czas trwania seansu podnosić głowę do góry, a przez to nie będzie nam wygodnie. Tak samo w przypadku szafki za niskiej, będziemy musieli cały czas opuszczać głowę, co na pewno będzie mało komfortowe.

Szafka pod telewizor musi być dopasowana do aranżacji wnętrza

Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju szafek RTV pod telewizory, dlatego też z całą pewnością każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Przy tym musimy pamiętać o tym, że szafka pasowała do wnętrza, w którym będzie stała. Powinna do niego pasować nie tylko, jeżeli chodzi o jej styl wykonania, ale również o kolorystykę. W wypadku dużego salonu. można zdecydować się na szafkę o ciemnym kolorze, natomiast jeżeli mamy mały salon, to lepiej sprawdzą się modele jasne, które optycznie powiększą pomieszczenie. Miłośnicy klasycznych motywów na pewno zaciekawią się szafką w kolorze drewna.

Wybierz odpowiednią wysokość i odległość

Jeżeli chcemy w pełni cieszyć się jakością obrazu, to konieczne jest odpowiednie ustawienie naszego telewizora. Tak jak wspomniano już powyżej, stojąca szafka pod telewizora nie może być ani za wysoka ani za niska. Nie powinniśmy ani za bardzo opuszczać karku, ani też zbytnio go zadzierać w czasie oglądania, ponieważ taka pozycja jest niezdrowa zarówno dla szyi, jak i kręgosłupa. Szafka powinna pasować do wymiarów mebli wypoczynkowych. Kiedy siadamy przed monitorem, to zawsze powinniśmy mieć go w centrum pola widzenia. Podaje się, że wysokość około 50 - 60 centymetrów stanowi najlepsze rozwiązanie, jeżeli decydujemy się na szafki stojące. Koniecznie musimy również wybrać odpowiednią odległość.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku