Matowe paznokcie hybrydowe są świetnym sposobem na urozmaicenie klasycznego manicure. Te od lat są niezwykle częstym wyborem wśród kobiet na całym świecie, a ich popularność z roku na rok rośnie. Jest to bowiem doskonały pomysł na wyeksponowanie koloru, jednocześnie delikatnie go tonując.

Jak więc osiągnąć taki efekt domowymi metodami? Jak dokładniej zrobić matowe paznokcie hybrydowe? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał we współpracy z kosmetolog marki ModnePazurki.pl!

Co jest potrzebne do zrobienia matowych paznokci?

Matowe paznokcie hybrydowe możemy zrobić na dwa różne sposoby. Do ich wykonania będziemy potrzebowali głównie akcesoriów, których używamy do robienia manicure hybrydowego. Pamiętajmy jednak, aby wybierać produkty wysokiej jakości, tak aby w pełni zabezpieczyć paznokcie. W tym wypadku doskonale sprawdzą się więc lakiery hybrydowe marki NOX, które wyróżniają się bezpieczną formułą, idealną konsystencją, doskonałym kryciem oraz wydłużoną trwałością w porównaniu do konkurencyjnych produktów. Przechodząc jednak do sedna, do przygotowania matowych paznokci potrzebujemy:

  • bloczek polerski,
  • pilniczek,
  • drewniany patyczek,
  • primer kwasowy lub primer bezkwasowy,
  • bazę hybrydową Essential Base marki NOX,
  • kolorowe lakiery hybrydowe,
  • matowy top hybrydowy Matte Top Coat marki NOX,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe,
  • oliwkę do skórek.

Jak uzyskać efekt matowych paznokci?

Gdy zaopatrzyliśmy się we wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania matowych paznokci, czas najwyższy przystąpić do pracy!

KROK 1 - Na początek musimy przygotować paznokcie do zabiegu. Tak więc rozpoczynamy od równomiernego zmatowienia płytki, następnie odsuwamy narastające na nią skórki, a te zbędne usuwamy.

KROK 2 - Sięgamy po cleaner, którego niewielką ilość aplikujemy na waciki bezpyłowe i odtłuszczamy nim paznokcie.

KROK 3 - Na odtłuszczone paznokcie aplikujemy primer kwasowy lub primer bezkwasowy i czekamy do jego odparowania lub wyschnięcia, w zależności od wybranego produktu.

KROK 4 - Kolejnym krokiem jest aplikacja bazy hybrydowej Essential Base marki NOX bezpośrednio na płytkę paznokcia. Tutaj warto pamiętać o nakładaniu bardzo cienkich warstw, które powinniśmy rozprowadzać równomiernie aż do samych skórek. W przypadku ich zabrudzenia używamy drewnianego patyczka do usunięcia nadmiaru produktu, a gdy paznokieć jest już prawidłowo pokryty, wystarczy utwardzić go w lampie.

KROK 5 - Na utwardzoną bazę nakładamy cienką warstwę wybranego lakieru hybrydowego, a następnie utwardzamy go w lampie. Jeżeli warstwa lakieru nie pokryła w pełni paznokcia, czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia.

KROK 6 - Czas na ostatni krok, czyli nadanie manicure czarującego efektu matowych paznokci. W tym celu wystarczy sięgnąć po top matowy - Matte Top Coat marki NOX, a następnie zaaplikować na utwardzony wcześniej lakier hybrydowy i na koniec utwardzić w lampie.

KROK 7 - Na koniec w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu na skórki wokół paznokci możemy zaaplikować oliwkę. Ta je odżywi, nawilży i wspomoże ich regenerację, co finalnie przyczyni się do jeszcze lepszego wyglądu manicure.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku