Glany to bardzo masywne obuwie. Najczęściej dostępne są w kolorze czarnym, co potęguje przekonanie, że są to buty odpowiednie przede wszystkim na zimne i wilgotne pory roku. Zazwyczaj noszone są jesienią, zimą oraz wczesną wiosną, ponieważ zapewniają ciepło i chronią stopy przed deszczem czy śniegiem. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy glany nadają się do noszenia latem, to przeczytaj artykuł. Znajdziesz w nim odpowiedź na to pytanie.

Obuwie cieszące się dużą i nieustającą popularnością od wielu lat to zdecydowanie glany. Te wysokiej jakości buty sprawdzają się doskonale na każdą porę roku. Mimo że najczęściej są wybierane podczas chłodnych miesięcy, to nie ma żadnych przeciwwskazań, by nosić je również latem. Doradca klienta pracujący w internetowym sklepie z glanami wyjaśnia: Osobom, które nigdy nie nosiły glanów, kojarzą się one jako wysokie, masywne, czarne buty przeznaczone na zimę, późną jesień lub bardzo wczesną wiosnę. Jest to błędne przekonanie, ponieważ tego rodzaju buty dostępne są w różnych kolorach i wysokościach. Podczas ciepłej pory roku świetnie sprawdzają się niskie glany w różne wzory. Są one w stanie odmienić każdą stylizację.

Czy w glanach nie jest za gorąco podczas wysokich temperatur?

Masywność glanów może powodować wrażenie, że jest w nich bardzo gorąco, a noga się poci. Z tego powodu prawdopodobnie tak wiele osób rezygnuje z ich noszenia latem. Nie jest to jednak prawda, ponieważ obuwie wykonane z wysokiej jakości skóry zapewnia przewiewność. Należy jedynie pamiętać, aby wybierać buty wykonane z prawdziwej skóry. Dzięki temu stopy będą mogły swobodnie oddychać. Gdy na dworze panuje upał, glany nie są jednak zalecane. Mimo wszystko może być w nich za gorąco, ponieważ nie przepuszczają powietrza tak dobrze, jak np. sandały czy inne obuwie przeznaczone typowo na lato. W takiej sytuacji lepiej zrezygnować z noszenia glanów lub zaczekać do wieczora, kiedy chociaż trochę się ochłodzi. Najważniejsza jest bowiem wygoda – nie warto męczyć stóp masywnym obuwiem, gdy nie ma takiej potrzeby.

To, czy noszenie masywnych butów latem to dobry pomysł, jest indywidualną sprawą. Dostępne są jednak modele glanów kolorowych, które zdecydowanie lepiej sprawdzają się podczas ciepłej pory roku niż czarne buty. Bogaty wybór odcieni obuwia sprawia, że wszyscy mogą dopasować je do własnych potrzeb oraz upodobań. Glany kolorowe lub w różne ciekawe wzory są noszone zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Dzięki nim możliwe jest stworzenie niepowtarzalnych stylizacji, które będą zwracały na siebie uwagę. Stanowią one więc doskonały wybór dla osób lubiących się wyróżniać i ceniących sobie oryginalność.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku