W życiu nie wszystko jest perfekcyjne. W tę zasadę najczęściej wpisuje się także koloryt cery. Drobne przebarwienia, pojawiające się niewielkie plamki to codzienność. Ciągle poszukujemy sposobów na wyrównanie kolorytu skóry, bo ta, gdy jest idealnie piękna, niemal nie potrzebuje makijażu i sprawia, że wyglądamy młodo i promiennie. Poznaj nasze sekrety doskonałej, jednolitej cery.

Niestety przebarwienia na skórze twarzy, będące główną przyczyną nierównego kolorytu cery, formują się głównie z powodu nierównomiernego gromadzenia się barwnika. Przyczyną takiego stanu są najczęściej: zbyt długa ekspozycja buzi na słońce, problemy zdrowotne czy wreszcie nieuchronny proces starzenia się. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby wyrównywania kolorytu skóry. I chociaż wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać, a nie leczyć, to nie zawsze nawet najlepsza profilaktyka jest skuteczna. Warto stosować zarówno naturalne sposoby na idealną cerę, jak i dobrze jest sięgać po kosmetyki Avon, które efektywnie pomagają wyrównać koloryt skóry.

Jednolita, gładka skóra – profilaktyka

Wszystkie marzymy i dążymy do tego, aby nasza skóra była gładka i jednolita, by nie było na niej nieestetycznych przebarwień. Podstawą osiągnięcia sukcesu w tym zakresie jest właściwa pielęgnacja skóry, która pełni rolę najlepszej profilaktyki. O cerę należy dbać codziennie. Trzeba ją odpowiednio oczyszczać i to najlepiej dwa razy dziennie.

Wieczorne oczyszczanie twarzy jest koniecznością, bowiem pozostawianie na skórze resztek makijażu i zanieczyszczeń, które gromadzą się na niej przez cały dzień, grozi błyskawicznym pogorszeniem ogólnego stanu skóry oraz przedwczesnym jej starzeniem się. Należy unikać jednak mycia twarzy wodą z mydłem. Lepiej sięgnąć po dobre płyny micelarne. Raz w tygodniu warto zastosować odpowiedni peeling, dzięki któremu usunięty zostanie martwy naskórek, a skóra zostanie pobudzona do regeneracji i odnowy. Buzia wymaga też regularnego, skutecznego nawilżania bez względu na to, czy jest to cera sucha, mieszana czy tłusta. Dobre kremy nawilżające i serum zapewnią skórze właściwy poziom wilgotności. Kosmetyki stosowane na dzień powinny chronić skórę przed nadmiarem promieni słońca i to przez cały rok. Warto więc sięgać po te kremy, które w swoim składzie mają dobre filtry UV, odpowiednie do nasłonecznienia panującego na zewnątrz.

Kondycja skóry zależy też od samego trybu życia. Niestety nieodpowiednia dieta, alkohol, dym papierosowy, stres i przemęczenie natychmiast odbijają się na twarzy i to nawet u bardzo młodych osób. Warto zatem: zadbać o dobrze zbilansowane posiłki, porzucić zgubne nałogi, zapewnić sobie odpowiednią ilość snu oraz poświęcić czas na relaks i aktywność fizyczną.

Krem wyrównujący koloryt skóry

Czasami jednak, pomimo właściwej pielęgnacji i prowadzenia odpowiedniego trybu życia, skóra i tak traci swój promienny wygląd, pojawiają się na niej nierówności i przebarwienia. Niestety nie jesteśmy w stanie wstrzymać procesów starzenia się skóry. Czasami musimy też stosować różne leki na dolegliwości i schorzenia, które nas trapią, a te mogą mieć zguby wpływ na cerę. Często nadmiar pracy, stresu lub odwrotnie – bogate życie towarzyskie rujnują kondycję skóry. Wówczas warto sięgnąć po kosmetyki dedykowane wspomaganiu skóry w utrzymywaniu i przywracaniu pięknego, jednolitego kolorytu skóry.

Do takich kosmetyków z pewnością należy krem wyrównujący koloryt skóry od Avon, w którym maksymalnie wykorzystano właściwości kwasów i witaminy C do redukcji przebarwień oraz do ochrony przed fotostarzeniem się skóry. Krem, dzięki technologii Precision 3T, wyrównuje koloryt skóry, rozjaśniając przebarwienia, plamki, a nawet piegi, a dzięki wbudowanemu filtrowi SPF 35 chroni skórę przed nadmiarem promieni słonecznych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku