Zamek w drzwiach to podstawowa i najważniejsza ochrona mieszkania przed wejściem niepowołanych osób. Zapewnia bezpieczeństwo i spokój domowników, a także chroni właścicieli przed kradzieżą i włamaniem. Wybór zamków do drzwi jest ogromny, a różnią się one nie tylko klasą bezpieczeństwa, ale również sposobem montażu. Często i chętnie wybieranym jest zamek nawierzchniowy. To dodatkowy zamek do drzwi, którego mechanizm i montaż różnic się od tradycyjnego zamka wpuszczanego. Dziś odpowiadamy na pytanie, czy warto kupić zamek nawierzchniowy?

Zamek nawierzchniowy – co to?

Zamek nawierzchniowy, jak sama nazwa wskazuje to zamek, który montowany jest na drzwiach. Składa się on z dwóch kluczowych elementów: zamka umieszczanego na drzwiach oraz gniazda zaczepu – to element, w który wchodzi rygiel, montuje się go na ościeżnicy. Kupując zamek nawierzchniowy, czyli dodatkowy zamek do drzwi należy zwrócić uwagę na kierunek otwierania drzwi, gdyż są zamki lewe i prawe. W ofercie sklepów znajdują się zamki nawierzchniowe, które posiadają również łańcuch, umożliwiający uchylenie drzwi bez zwalniania zabezpieczenia. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa, szczególnie osób starszych i dzieci. Polecają go również specjaliści z https://www.abc-zabezpieczen.pl/.

Zamek nawierzchniowy – czy warto?

Zamek nawierzchniowy sam w sobie nie stanowi dostatecznej ochrony, ale doskonale sprawdza się jako dodatkowe zabezpieczenie domu. Jego dużą zaletą jest łatwy sposób montażu zamka, który nie powoduje znacznych zniszczeń. Co więcej montaż zamka nawierzchniowego można bez problemu wykonać samodzielnie, posiadając jedynie podstawowe narzędzia, które znajdują się w większości domów. Dodatkowo można wybrać model, który umożliwia otwieranie drzwi z zamkniętym łańcuchem, co zapobiega wtargnięciu nieproszonego gościa po otwarciu drzwi. Dużym plusem jest też ogromny wybór zamków nawierzchniowych, co umożliwia idealne dobranie produktu do potrzeb, wyglądu drzwi i aranżacji mieszkania. Zamek nawierzchniowy jest również bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu, a wysokość jego montażu można w łatwy sposób dopasować do wzrostu domowników, co ma szczególne znaczenie dla niższych osób. Warto też pamiętać, że zamki nawierzchniowe różnią się między sobą stopniem klasy zabezpieczenia. Zawsze najlepiej wybierać zamki renomowanych firm, które stosują wysokiej klasy materiały i nowoczesne rozwiązania, które zwiększają ochronę antywłamaniową.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku