Brzuch znajduje się wysoko na liście części ciała, które są przyczyną kompleksów. Bardzo często nie jesteśmy zadowoleni z jego wyglądu, głównie przez nadmiar gromadzącej się w tym miejscu tkanki tłuszczowej. Niestety, jest ona wyjątkowo trudna do usunięcia z tego obszaru. Dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z oferty klinik medycyny estetycznej. Ty również się nad tym zastanawiasz? Poznaj liposukcję brzucha N.I.L.! O jej przebieg i efekty zapytaliśmy ekspertów Bieńkowscy Clinic.

Jakie są metody liposukcji brzucha?

Sam zabieg liposukcji brzucha znany jest chyba wszystkim, jednak przede wszystkim ze słyszenia. Warto jednak wiedzieć, że istnieje jego wiele rodzajów, które różnią się między sobą sposobem przeprowadzenia. Do najważniejszych typów liposukcji brzucha można zaliczyć:

  • liposukcja sucha – pierwszy typ liposukcji, wykonywany bez dodatkowych preparatów obkurczających. Zaprzestano jego wykonywania ze względu na wysokie niebezpieczeństwo, szczególnie przez dużą utratę krwi;
  • liposukcja mokra – nadeszła tuż po technice suchej. Nazywana jest przełomem w dziedzinie liposukcji, ponieważ zastosowanie lekko rozpulchniającej epinefryny pozwoliło na zmniejszenie utraty krwi. W dalszym ciągu nie była ona techniką do końca bezpieczną, dlatego ona również odeszła już do lamusa;
  • liposukcja wodna – nowoczesny zabieg liposukcji, podczas którego nadmiar tkanki tłuszczowej wymywany jest przez strumień wody;
  • liposukcja laserowa – jeden z najnowocześniejszych typów liposukcji. Na początku tkanka tłuszczowa rozpuszczana jest przezskórnie przez tzw. zimny laser, a następnie odprowadzana przez niewielkie nacięcia w skórze;
  • liposukcja ultradźwiękowa – wprowadzana pod skórę głowica emituje ultradźwięki, które wywołują zjawisko kawitacji. W ten sposób upłynniana jest tkanka tłuszczowa, która następnie zostaje starannie odessana;
  • liposukcja wibracyjna – polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej za pomocą delikatnych drgań, co pozwala delikatnie oddzielić ją od pozostałych tkanek. W ten właśnie sposób działa liposukcja brzucha N.I.L.

Liposukcja brzucha N.I.L. – na czym polega ten zabieg?

Liposukcja brzucha N.I.L. to nowoczesny zabieg, który pozwala usunąć nadmiar uporczywej tkanki tłuszczowej. Sam skrót N.I.L. oznacza Nutational Infrasonic Liposculpture, co można przetłumaczyć jako nutacyjną liposukcję ultradźwiękową. W przypadku wibroliposukcji N.I.L. tkanka tłuszczowa oddzielana jest od pozostałych tkanek za sprawą pneumatycznej głowica LIPOMATIC, która wprowadza końcówkę kaniuli w unikalny ruch 3D – wyjaśniają eksperci bydgoskiej Bieńkowscy Clinic. Dzięki temu rozwiązaniu podczas liposukcji brzucha możliwie jest osiągnięcie precyzji nie tylko w odsysaniu tłuszczu, lecz także podawaniu znieczulenia. W porównaniu z wieloma typami liposukcji N.I.L. jest zabiegiem stosunkowo mało inwazyjnym.

Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, rzadziej w ogólnym pod opieką anestezjologa. Procedura może mieć różny czas trwania, jednak najczęściej wynosi on około 2 godzin. W jej przebiegu znieczulone miejsce jest delikatnie nacinane w celu wsunięcia pod skórę kaniuli. Następnie przez otwór o długości około 3 mm wsuwana jest kaniula, przez którą najpierw podawany jest płyn znieczulający. Po około 30 minutach można przystąpić do właściwej części zabiegu. Po jego zakończeniu na nacięcia nakładane są opatrunki, czasem też zakładane są szwy.

Przygotowanie do zabiegu liposukcji brzucha

Przed zabiegiem liposukcji brzucha konieczna jest konsultacja ze specjalistą – przypominają nam Bieńkowscy Clinic. Zazwyczaj, jeśli lekarz zakwalifikuje danego pacjenta do zabiegu, zaleca on profilaktykę antybiotykową oraz przeciwzakrzepową. Konieczne będzie również wykonanie zleconych przez specjalistę badań, w tym morfologii czy lipidogramu. Na 10 dni przed planowaną liposukcją brzucha zalecane jest też odstawienie leków wpływających na krzepliwość krwi, w tym aspiryny. Zabieg wykonywany jest u pacjentów będących na czczo od 6 godzin.

Wskazania pozabiegowe i efekty liposukcji brzucha 

Pierwsze efekty liposukcji brzucha w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy widoczne są właściwie natychmiast po wykonaniu zabiegu, choć na ostateczne rezultaty trzeba będzie poczekać do całkowitego wygojenia, które zwykle zajmuje około 45 dni. Tkliwość, zasinienie czy nawet krwiaki występują zazwyczaj do 48-72 h po zabiegu. Niewielki blizny po nakłuciach są właściwie niewidoczne, a ich całkowite zagojenie zajmuje od 4 do 6 miesięcy. O spektakularnych rezultatach wibracyjnej liposukcji brzucha świadczą opinie wielu zadowolonych pacjentów.

Pragniesz poprawić swoją figurę i nareszcie cieszyć się cudownie płaskim brzuchem? Koniecznie umów się na konsultację w klinice i ciesz się niesamowitym efektem!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku