Miejsce spotkań, przyjmowania gości, oglądania filmów i jedzenia pysznych wspólnych posiłków – salon jest duszą całego domu. Warto więc sprawić, by stanowił miejsce wyjątkowe. Klimat pomieszczeń tworzą nie tylko meble i dodatki, ale również stylizacje ścian.

n

Fototapeta ożywiająca cały salon

Fototapety do salonu tchną w to pomieszczenie zupełnie nową energię. Dobierając wzór, który będzie odpowiedni pod względem formy i koloru, stworzymy niepowtarzalny nastrój. Delikatne i niepretensjonalne formy, które wprowadzą nas w spokojny klimat, będą stanowiły uniwersalną ozdobę ścian. Natomiast odważne grafiki lub fototapety 3D ożywią każde wnętrze. Przykładowo dekoracje ścienne z motywem kwiatowym i z pejzażami podkreślą rodzinną atmosferę domu. W salonie świetnie sprawdzi się tapeta liście lub fototapeta z widokiem ciekawego miasta.

Ponadto zaletą tapet jest łatwość w czyszczeniu i ścieraniu. Powłoki wodoodporne i ścieralne można w prosty sposób utrzymywać w czystości, co docenią alergicy oraz rodzice, których maluchom zdarza się zabrudzić ściany.

Cegła i kamień w szlachetnej wersji

Niebanalne rozwiązanie, jakim jest cegła, to strzał w dziesiątkę dla osób ceniących połączenie klasyki i nowoczesności. Takie elementy, podobnie jak kamienie, warto położyć tylko na jedną ze ścian salonu, ponieważ skomplikowana struktura tych materiałów ze wszystkich stron mogłaby przytłoczyć wnętrze. Ciemny kamień wkomponuje się w salon o wyrazistym charakterze, z meblami ze skóry ekologicznej, a także ciemnym drewnem. Takie pomieszczenie oświetlone dużą liczbą lamp będzie wyglądało równie luksusowo, co przytulnie. Wadą kamienia i cegły jest ich nierówna powierzchnia, na której osadza się kurz, w związku z czym wymagają one regularnego czyszczenia.

Farby jako proste rozwiązanie

Ogromną zaletą farb jest to, że bardzo łatwo się je nakłada. Wystarczą nam równe ściany i zestaw malarski, a wszystkie prace możemy wykonać samodzielnie. Ponadto kolor ścian łatwo jest zmieniać, kiedy mamy na to ochotę, co stanowi dodatkowy atut tego rozwiązania. W salonie doskonale prezentują się:

  • stonowane kolory,
  • odcienie beżu,
  • szarości,
  • barwy kremowe,
  • ziemiste,
  • a także biel przełamana na jednej stronie wyraźnym akcentem
  • zielenią, granatem, czy wykończeniem brokatowym.

Materiały przedstawione powyżej, jak kamień, cegła i fototapety, są najczęściej umiejscowione na jednej ze ścian. Pozostałe warto pokryć matową farbą o neutralnym odcieniu.

Salon w dobrym stylu

Tworzenie i odnawianie wnętrz budzi w nas pokłady pasji i zachęca do zasięgania inspiracji. Każdy z materiałów na ścianach salonu może być uzupełnieniem naszej osobistej koncepcji. Klimatyczna cegła, nowoczesny kamień czy wyjątkowa fototapeta tchną dobrą energię do każdego domu. Warto zadbać o to, aby salon prezentował się wyjątkowo i klimatycznie. Sprawi to bowiem, że domownicy i goście będą czuć się wygodnie i dobrze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku