Coraz więcej sklepów z ekologiczną żywnością powstaje w naszym kraju, przez co przestajemy postrzegać zdrową żywność jako fanaberię. Jednocześnie jej ceny stają się dużo bardziej przystępne niż dotychczas, dzięki czemu coraz więcej ludzi mogą sobie na nią pozwolić. Zdrowa żywność ze względu na konsumpcjonizm osiągnęła rangę żywności premium, co nie do końca pokrywa się z prawdą.

Zdrowa żywność – zwracaj uwagę na naturalne jedzenie

Ze względu na nasz styl życia, a także nawyki i produkty dostępne na półkach, najczęściej wybieramy produkty przetworzone, co odbija się negatywnie na naszym zdrowiu. Sięgając na co dzień po produkty przetworzone i w połowie gotowe dostarczamy do swojego ciała dużo chemii, a mało naturalnych substancji i witamin. Zastanówmy się jak wprowadzić do swojej diety jak największą ilość owoców i warzyw, gdyż to właśnie one są głównym źródłem witamin i minerałów.

Zwracaj uwagę na składy

Mimo tego, że produkty oznaczone jako „bio” lub „eko” powinny być zdrowe i nieprzetworzone, nie zawsze tak jest. Ze względu na rosnący trend, jakim jest żywność ekologiczna, coraz częściej producenci próbują nadać swoim produktom cech eko jednocześnie nie zmieniając ich składu. Pozwala to na dopasowanie produktów do Klientów. Dlatego właśnie wystrzegajmy się produktów, które w swoim składzie posiadają dużą ilość chemii i sztucznych składników.

Nie przepłacaj

Pamiętaj, że nie wszystko, co jest oznaczone jako ekologiczne i ma naturalne opakowanie, jest niemożliwe do zastąpienia! Często producenci ekologicznej, zdrowej żywności sztucznie zawyżają jej cenę, co powoduje, że przepłacamy za to, co z powodzeniem możemy znaleźć w innych produktach. Dla przykładu cieszące się niesamowitą popularnością nasiona chia są łudząco podobne do naszego rodzimego siemienia lnianego, zarówno pod względem składu, działania, jak i właściwości. Sklep ze zdrową żywnością nie zawsze jest najlepszym wyborem, zwłaszcza, że cześć zdrowych produktów możemy znaleźć w normalnym markecie.

Nie daj się zwariować

Nie wszystko oznaczone jako ekologiczne i zdrowe, faktycznie takie jest. Często produkty te posiadają sztucznie zawyżoną wartość, co powoduje, że przepłacamy za nie i to znacznie. Dlatego w całym tym wyścigu powinniśmy zadbać o to, aby zachować zdrowy rozsądek i podejmować racjonalne decyzje.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ