Przemysł chemiczny w dzisiejszych czasach jest na bardzo wysokim poziomie. Oferuje wiele różnych rozwiązań, które kuszą przede wszystkim zapachami, możliwością dłuższego użytkowania produktu ze względu na wysoką ilość konserwantów i wieloma innymi czynnikami. Tworzywa sztuczne znajdują się praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia, jednak coraz częściej można zaobserwować powrót wielu osób do natury. To samo dotyczy kosmetyków naturalnych, które aktualnie wracają do popularności. Dlaczego warto je stosować? Odpowiadamy w poniższym artykule.
 

Kosmetyki ekologiczne - cechy charakterystyczne

Dla uproszczenia można przyjąć, że kosmetyki naturalne to takie produkty, które w większości swojego składu INCI posiadają substancje, które są pozyskiwane z natury bez konieczności obróbki chemicznej. Wśród nich można wymienić przede wszystkim ekstrakty roślinne, oleje czy naturalnie występujące witaminy i minerały. Kosmetyki ekologiczne cechują się tym, że zawierają składniki, które w jak najmniejszym stopniu zostały poddane obróbce chemicznej - wiadomo, że niektóre procesy są konieczne do zachowania właściwości produktu, jednak są one ograniczane do minimum. Produkty bio są zdecydowanie zdrowszą wersją tych syntetycznych, dlatego też oczywistym powinno być to, że będą sprawdzać się o wiele lepiej. Można to rozumieć przede wszystkim pod kątem reakcji alergicznych, które występują w zdecydowanie mniejszym natężeniu w przypadku stosowania kosmetyków naturalnych niż ich chemicznych odpowiedników. Co więcej, produkty bio będą pomocne w przypadku łagodzenia wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych chociażby ze swędzeniem skóry, zaczerwienieniem czy pozostałymi problemami. Dużo więcej informacji na temat kosmetyków naturalnych można znaleźć pod następującym linkiem: https://www.naturalia.pl/kosmetyki-naturalne/ .

Kosmetyki bio - gdzie kupić online?

Drogerie naturalne to miejsca, które przyciągają coraz więcej klientów ze względu na swoją ofertę. Co więcej, często placówki te wiążą się z przyjemnym zapachem, co tym bardziej sprawia, że wiele osób chce je odwiedzić, jednocześnie kupując coś dla siebie. Nie zawsze jednak znajdziemy w pobliżu sklepy ekologiczne, dlatego też warto postawić na rozwiązanie w postaci sklepów ekologicznych online. Przykładem może być e-sklep naturalia.pl, który oferuje naturalne produkty możliwe do zakupu przez Internet. Wszystko odbywa się szybko i intuicyjnie, dzięki czemu możemy spodziewać się dostawy wymarzonych produktów pod same drzwi naszego mieszkania. Nie ma nic prostszego!

Najczęściej zadawane pytania


Czym różnią się kosmetyki naturalne od ekologicznych?

Kosmetyki naturalne to produkty tworzone ze składników, które pochodzą z natury - ziół, kwiatów, korzeni, olejków, miodu i wielu innych. Jednak w ich przypadku nie muszą być spełniane żadne specjalne wymogi związane z produkcją, czy pochodzeniem tego, z czego się je wytwarza. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kosmetyków ekologicznych. Tutaj składniki powinny pochodzić z certyfikowanych upraw, a w więc nie stosuje się przy ich produkcji żadnych sztucznych nawozów i innych szkodliwych składników.

Czy produkty naturalne mogą powodować alergię?

Zdaniem specjalistów kosmetyki naturalne są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla alergików, czy te typowe drogeryjne. Poleca się również osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry. Oczywiście istnieje grupa składników, które mogą prowadzić do wystąpienia reakcji alergicznych, w niektórych osób. Warto mieć na uwadze, że reakcja nadwrażliwości może być inna u każdego z nas, więc producent nie wszystko przewidzi. Przed zastosowaniem zawsze powinniśmy przeprowadzić próbę uczuleniową, czyli nałożyć niewielką ilość kosmetyku na niewidoczny fragment skóry i pozostawić na dobę. Jeśli nie pojawią się żadne zmiany, to znak, że możemy z powodzeniem stosować dany produkt.

Jak wybierać kosmetyki naturalne?

Przede wszystkim, niezależnie od tego jakich produktów kosmetycznych aktualnie szukamy, powinniśmy nauczyć się czytać etykiety. INCI - to właśnie tam znajdziemy szereg bardzo istotnych informacji na temat tego, co w danym kosmetyku się znajduje. Z czasem na tej podstawie będziemy w stanie eliminować produkty, które dla naszej skóry nie są korzystne lub powodują reakcje alergiczne.

W jakim wieku stosować kosmetyki naturalne?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - w każdym. Oczywiście pokutuje mit, że gdy pojawiają się objawy starzenia się skory, to będą one już za słabe, jednak nie jest to prawdą. w wielu naturalnych produktach kosmetycznych znajdziemy ogromne ilości składników aktywnych, które skutecznie pomogą nam podnieść owal twarzy, zmniejszyć widoczność zmarszczek i zapobiegać powstawaniu nowych. Tak więc naturalne kosmetyki są bardzo dobrym wyborem zarówno dla nastolatki, jak i dla kobiety dojrzałej.

Czy kosmetyki naturalne można przygotować samodzielnie?

Jak najbardziej można. W sieci znajdziemy wiele ciekawych przepisów na naturalne kosmetyki, które jak szybko dostrzeżemy będą bardzo korzystnie oddziaływać na naszą skórę. Przydadzą się owoce, zioła, płatki owsiane i kilku innych składników. A czy wiedziałaś, że z cellulitem można walczyć kawą i cynamonem, a na poparzenia słoneczne pomoże miazga z pomidora? Znajdź własne tipy na skuteczne, naturalne kosmetyki.


Podobne artykuły:


Wersja do druku