Pojawienie się zmarszczek na twarzy to taki moment, który przeraża wiele kobiet. Dopiero wtedy dociera do nas, że zaczynamy się starzeć i faktycznie to widać. Mamy wtedy tak naprawdę do wyboru trzy opcje. Możemy spróbować radzić sobie z tym naturalnymi sposobami – lepiej się odżywiać, pić więcej wody i unikać opalania. Jeżeli do tej pory nasz styl życia pozostawiał wiele do życzenia to faktycznie może się to sprawdzić - tym bardziej, jeżeli jesteśmy jeszcze młode i zmarszczki mogą być po prostu przejawem słabego nawilżenia. Kolejna opcja to wykupienie sobie kremu lub olejku, który powoli będzie radził sobie ze zmarszczkami. Tutaj jednak na efekty trzeba czekać i wiele kobiet uznaje, że nie są one wystarczająco dobre. A ostatnia opcja to botoks. 
.
 
Botoks większość pań doskonale zna – nawet jeżeli same nigdy nie zdecydowały się na ten zabieg. Wiemy jednak, że z jego pomocą jesteśmy w stanie “sparaliżować” nasze zmarszczki i uzyskać efekt wygładzenia. To nie tego efektu jednak aż tak bardzo się obawiamy – boimy się, że po wykonaniu botoksu nasza twarz będzie prezentować się bardzo nienaturalnie. Nie da się ukryć, że niejednokrotnie zdarzyły się takie przypadki, gdzie wstrzyknięcie substancji doprowadziło do utworzenia “efektu maski”. Jeżeli jednak wybierzemy dobry gabinet to raczej nie mamy się czego obawiać.
 

Dlaczego trzeba poprosić o pomoc profesjonalistów?
 

To proste – im lepszy jest gabinet, do którego idziemy, tym mamy większą szansę na zadowolenie z zabiegu. Nie jest to tania procedura, więc tym bardziej powinnyśmy zwracać uwagę na to, gdzie lokujemy swoje pieniądze. Dlatego też doradzamy Ci niespieszenie się z wyborem – rozejrzyj się, popytaj o rady koleżanek lub poczytaj więcej na temat jakiegoś miejsca w Internecie. Jeżeli już masz zmarszczki to na pewno nie pogorszą się one na przestrzeni kilku tygodni – a Ty w ten sposób unikniesz dużego błędu, którego możesz potem żałować.


Osoba wykonująca nam botoks musi dobrze dobrać dawkę i wstrzyknąć ją w odpowiednie miejsca – tylko wtedy uzyskamy naturalny i zadowalający nas efekt. Pamiętajmy jednak o tym, aby szczegółowo wytłumaczyć, na czym dokładnie nam zależy - komunikacja to tutaj naprawdę klucz do sukcesu.
 

Warto spróbować
 

Pamiętaj też o tym, że botoks to zabieg, którego efekty utrzymują się tylko przez kilka miesięcy - maksymalnie do roku. Jeżeli więc nawet coś pójdzie nie po Twojej myśli to z czasem substancji będzie w Twoim organizmie coraz mniej i na pewno nie doświadczysz trwałego paraliżu twarzy. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.
 

Najczęściej zadawane pytania


Jakie jest zastosowanie botoxu?

Botox, toksyna botulinowa większości z nas kojarzy się z zabiegiem medycyny estetycznej, którego zadaniem jest czasowe usunięcie nawet głębokich zmarszczek. Wywołuje ona rodzaj paraliżu mięśni, przez co stają się one napięte, a skóra wygląda młodziej. Jest jednak tylko jedno ze znanych zastosowań botoxu. Wykorzystuje się go również w leczeniu nadmiernej potliwości - wykazuje w tym zakresie bardzo wysoki poziom skuteczności. Medycyna z powodzeniem stosuje go również w leczeniu wielu schorzeń układu nerwowego, w tym dystonii.

Czy warto zdecydować się na botox w przypadku zmarszczek?

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są skuteczne, jednak jeśli zależy nam na pozytywnym efekcie estetycznym, to koniecznie powinny być one wykonywane przez specjalistę w tej dziedzinie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wyróżniają się bogatą mimiką twarzy, a więc jednocześnie mają wiele zmarszczek mimicznych. Toksyna pozwoli na ich skuteczne usunięcie, a przynajmniej zmniejszenie widoczności.

W jakim wieku wykonać botox?

Medycyna estetyczna uznaje botox za zabieg, który może być wykonywany już u młodych osób. Jego celem ma być zapobieganie procesom starzenia się skóry, które u wielu osób dają pierwsze oznaki już pomiędzy 20 a 25 rokiem życia. Dzięki niemu możemy jednak zachować młody wygląd na dłużej.

Czego nie wolno robić po botoxie?

Jeśli zdecydujemy się na poddanie zabiegowi ostrzykiwania botoxem to powinniśmy skrupulatnie stosować się do zaleceń specjalisty. Warto pamiętać również, że po zabiegu nie wolno przez kilka dni stosować peelingów na twarz, przebywać w nadmiernie wysokich lub niskich temperaturach. Wskazuje się również, że w ciągu kilku pierwszych godzin po procedurze nie powinniśmy kłaść się spać, kłaść się głową do dołu czy masować twarzy. Nie zaleca się również intensywnych treningów w pierwszych kilku dniach po zabiegu.

Jak szybko widać efekty zabiegu botoksem?

Gdy preparat z botoxem zostanie wstrzyknięty do naszej skóry, to na pierwsze widoczne efekty musimy zwykle poczekać 3-4 dni. Jednak pełny rezultat będzie widoczny po upływie 1-2 tygodni.


Podobne artykuły:


Wersja do druku