Tu wpisz treść.

Najczęściej zadawane pytania


Jaki motyw wybrać na urodziny dziewczynki?

W tej kwestii wiele zależy od wieku i upodobań solenizantki. Motyw przewodni kinderbalu jest bardzo ważny, dlatego warto wybrać go wspólnie z dzieckiem. Młodsze dzieci chętnie postawią na ulubioną bajkę. Może to być chociażby Świnka Peppa, tak bardzo lubiana przez dzieci w różnym wieku. Dla dziewczynek chętnie wybierane są również takie motywy jak kotki, jednorożce, czy mała sarenka. Wybór elementów wszystkich z jednym wzorem sprawi, że impreza będzie spójna, a już przygotowany i czekający na gości stół będzie się pięknie prezentował.

Gdzie zorganizować urodziny dziewczynki?

Po raz kolejny musimy wziąć pod uwagę wiek solenizantki. Młodsze dzieci doskonale odnajdują się i świetnie się bawią w rożnych salach zabaw, jeśli mamy ogród, a urodziny wypadają latem, to w nim możemy przygotować ciekawą przestrzeń dla małych gości. Niekiedy urodziny odbywają się również w stadninach koni, czy w parkach z różnymi atrakcjami dla dzieci. Warto jednak kierować się upodobaniami dziecka, aby mieć pewność, że będzie miało cudowne wspomnienia z tego dnia.

Jakie zabawy zaplanować na urodziny dziewczynki?

Jeśli urodziny mają się odbyć poza domem, to zwykle nie musimy się tym martwić, jeśli jednak planujemy kinderbal w domu, to warto zawczasu zaplanować, jakie aktywności zaproponujemy dzieciom, aby wspólnie świetnie się bawiły. Biorąc pod uwagę, że rozpatrujemy urodziny dziewczynki, to warto zwrócić szczególną uwagę na zabawy taneczne, można zorganizować też przebieranki, młodsze dzieci doskonale bawią się w zabawę „jakie to zwierzę”, a starsze w kalambury. Nieodłączną i uwielbianą zabawą na każdym kinderbalu jest piniata.

Jakie elementy dekoracji wybrać na urodziny?

Organizacja urodzin dziecka w domu wiąże się również z koniecznością przygotowania ciekawych dekoracji. Nasza pociecha z pewnością chętnie nam pomoże w ich rozwieszaniu – o czym jednak nie możemy zapomnieć? Kluczowe są balony – ich nie może zabraknąć na żadnej imprezie urodzinowej, dodatkowo można wykorzystać serpentyny, kolorowe napisy, girlandy. Będą się pięknie prezentować, witać gości i cudownie wyglądać na zdjęciach.

Jaki prezent na urodziny dla dziewczynki?

Zdaniem wielu rodziców najlepiej zaplanować jeden wspólny prezent od wszystkich gości lub jeśli to nie możliwe zapytać o upodobania dziecka. Wówczas zdecydowanie łatwiej trafić w gust solenizantki i sprawić jej przyjemność podarunkiem z okazji jej święta.

Smakołyki – jakie wybrać na urodziny dziewczynki?

Obecnie coraz popularniejsze jest zdrowe podejście do diety dzieci, jednak rodzice doskonale zdają sobie sprawę, że na urodzinach królują słodkie i słone przekąski oraz tort. Mimo to możemy przygotować chociażby owocowe szaszłyki czy warzywne koreczki. Dobrym pomysłem będą też małe bułeczki z ciasta francuskiego z serem. Tutaj liczy się kreatywność, bo dzieci będą sięgać po to co zmieści się w dłoni, aby nie tracić zabawy.

Czy warto zdecydować się na balony z helem na urodziny dziecka?

Balony z helem robią na dzieciach zawsze duże wrażenie. Pięknie prezentują się liczby, które pokazują ile lat kończy dziecko. Dodatkowo fajną opcją jest zakupienie wielkiego pudła prezentowego pełnego balonów napełnionych helem z liczbą lat dziecka. Najlepiej jeśli taka paczka pojawi się w domu dopiero w czasie urodzin i przy wszystkich gościach dziecko ją otworzy, a balony wylecą. Każdy z małych gości na pewno chętnie zabierze taki balon ze sobą do domu.

Ile powinna trwać impreza urodzinowa dziecka?

W większości sal zabaw czas jest zaplanowany i ograniczony do dwóch godzin. W czasie organizacji przyjęć dla dzieci w domu zwykle jest podobnie. Większość rodziców przywozi dzieci i zostawia, aby odebrać po jakimś czasie. Najczęściej ustala się 2-3 godziny. Jeśli jednak dziecko jest nieco starsze i decydujemy się na miejsce, w którym świętowanie zakończymy np. ogniskiem, to zabawa może być dłuższa bez sztywno określonych norm czasowych.

Czy urodziny dziecka powinno się organizować jedynie w weekend?

Z całą pewnością taka opcja jest najwygodniejsza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość rodziców pracuje, a dzieci uczęszczają do szkół i przedszkoli. Jednak nie zawsze, często sprawdzają się również popołudnia w inne dni tygodnia, chociażby dlatego, że w wielu miejscach, gdzie możemy taką zabawę zorganizować jest zwyczajnie taniej, więc nasza pociecha będzie miała możliwość zaproszenia większej ilości koleżanek.

Zaproszenia na urodziny dziecka – wykonać samodzielnie czy kupić?

Dzieciom wiele frajdy daje samodzielne przygotowanie zaproszeń. W tej kwestii można postawić na kreatywne zestawy plastyczne DIY i wspólnie przygotować indywidualne zaproszenie dla każdego gościa – na pewno nie zostanie nie zauważone. Jeśli jednak brakuje nam czasu, czy zdolności, to z pewnością możemy wybrać zaproszenia dopasowane do motywu planowanej imprezy urodzinowej.


Podobne artykuły:


Wersja do druku