Noszenie jednorazowej maseczki ochronnej odbiera nam możliwość swobodnego oddychania. Jest to szczególnie dotkliwe latem, gdy na zewnątrz jest upalnie, duszno i gorąco. Każda kobieta wie, jak uciążliwe potrafi być noszenie maseczki przy pełnym makijażu. Raz założona maseczka na taką twarz, staje się brudna od fluidu i pozostałych kosmetyków. Jest to jednak naszym najmniejszym problemem. Mało która z nas zastanawia się nad tym, jak bardzo niszczymy swoją cerę podczas pandemii.


Noszenie maseczek, a kondycja skóry na twarzy

Oddychanie przez cały dzień w zwykłej maseczce ochronnej możemy przyrównać do tzw. parówki na twarzy. Wydychane przez nas powietrze jest zawsze ciepłe. Zasłonięcie twarzy maseczką, zwłaszcza tą jednorazową, ogranicza swobodny przepływ wydychanego powietrza. Zostaje ono niejako odbite od maseczki, która go nie przepuszcza, a następnie wraca na naszą twarz. I tak przez cały dzień. W konsekwencji tego pory znajdujące się na naszej twarzy zaczynają się otwierać. Ciepłe powietrze rozszerza je, a cały nasz makijaż zaczyna w nie wnikać. Zdjęcie maseczki i swobodny dopływ powietrza zamyka nasze pory, które zostały w ten sposób zanieczyszczone.

W pewnym stopniu możemy jednak zapobiec takiemu niszczeniu naszej twarzy. Wystarczy prosta zmiana maseczek jednorazowych na maseczki z filtrem. Maseczki z filtrem mają to do siebie, że nie ograniczają nam dopływu świeżego powietrza. Oddychanie staje się łatwiejsze, a wydychane przez nas ciepłe powietrze łatwiej opuszcza przestrzeń pomiędzy naszą buzią, a maseczką. Dzięki temu nasze pory nie rozszerzają się, a skóra może swobodnie oddychać. Widzisz zatem, jak tak niewielka zmiana może diametralnie zmienić Twoją skórę.

Jak dbać o cerę podczas pandemii?

W obecnych czasach dbanie o dobrą kondycję skóry na naszej twarzy jest jednocześnie łatwiejsze, ale też trudniejsze. Łatwiejsze ponieważ nosząc maseczki, które mają chronić nas przed wirusem, my – jako kobiety – dość często rezygnujemy ze stosowania kosmetyków do makijażu. Trudniejsze, ponieważ oddychanie przez cały dzień z maseczką na twarzy szkodzi naszej skórze. W prawidłowym dbaniu o skórę pomoże zatem fototerapia. Taki zabieg możesz wykonać samodzielnie w domu, dzięki zakupowi specjalnego urządzenia.

Fototerapia potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki niej możemy pozbyć się zmarszczek, niedoskonałości, przebarwień, a także innych problemów skórnych na naszym całym ciele. Co ważne urządzenie to stosują nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Warto jest zatem mieć urządzenie do fototerapii w domu i cieszyć się zadbaną i ładną skórą nie tylko na naszej buzi. 

 

Powyższy artykuł powstał we współpracy z polski-portal.com.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku