W szkołach wybrzmiał już ostatni dzwonek, co oznacza, że nadeszły upragnione wakacje! Przed najmłodszymi aż dwa miesiące laby, a przed rodzicami – wyzwanie. Jak zagospodarować wolny czas swoich pociech w kreatywny, angażujący i rozwijający sposób? Z odpowiedzią przychodzi warszawska Manufaktura Czekolady Chocolate Story, organizator warsztatów czekoladowych.


Skąd pochodzi czekolada? Jaka jest jej historia i właściwie jak się ją wytwarza? Te pytania nurtują niejednego młodego człowieka! Warsztaty czekoladowe to świetna okazja, aby znaleźć na nie odpowiedzi, a także stworzyć własną tabliczkę czekolady.

Czekoladowe warsztaty, jak sama nazwa wskazuje, to okazja do stworzenia własnych tabliczek lub pralinek, ale także do zgłębienia historii czekolady. Zabieramy naszych najmłodszych uczestników w podróż po świecie czekolady opowieścią m.in. o ziarnie kakaowca i jego pochodzeniu, podaną oczywiście w przystępny dla nich sposób – informuje Tomasz Sienkiewcz, współzałożyciel Manufaktury Czekolady Chocolate Story. – Po tej części rozpoczynamy ulubioną część każdego łasucha! Część praktyczna to świetna, kreatywna zabawa – dzieci mogą samodzielnie lub przy wsparciu opiekuna zaprojektować własną tabliczkę z dodatkiem wybranych owoców liofilizowanych i bakalii. W międzyczasie uczestnicy dowiadują się krok po kroku o tym jak powstaje czekolada, prezentujemy proces ręcznego temperowania czekolady, a także wspólnie degustujemy różne rodzaje czekolad – dodaje Sienkiewicz.

Zwieńczeniem warsztatów czekoladowych jest własnoręczne pakowanie stworzonych tabliczek w wybrane opakowania, a każdy z uczestników otrzymuje Dyplom Młodszego Czekoladnika. To świetna rozrywka dla dzieci w każdym wieku, a także rodziców, którzy mogą aktywnie uczestniczyć w warsztatach.

Warsztaty indywidualne i dla grup

Warsztaty czekoladowe odbywają się w Manufakturze Czekolady Chocolate Story przy Marszałkowskiej 9/15 w Warszawie przez całe lato. Organizowane są zarówno dla grup, jak i indywidualnych uczestników (dziecko i opiekun).

Zachęcamy do udziału w warsztatach czekoladowych wszystkich miłośników czekolady! Zarówno grupy zorganizowane jak np. półkolonie, a także rodziców ze swoimi pociechami. Takie zajęcia nie tylko pobudzają kreatywność najmłodszych, ale także integrują. To doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu a także np. na urodzinową atrakcję dla maluchów – zachęca Krzysztof Stypułkowski z Manufaktury Czekolady Chocolate Story.

 Koszt udziału w warsztatach za jednego uczestnika wynosi od 40 do 50 zł. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora. Rezerwacji na warsztaty należy dokonać telefonicznie lub przez formularz na stronie www.manufakturaczekolady.plNajczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku