Niemowlę błyskawicznie wyrasta ze swojego łóżeczka. Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby dziecka, a łóżko stanowi część wyposażenia pokoju w istotny sposób wpływający na jego prawidłowy rozwój. Głęboki, zdrowy sen jest niezbędny, aby organizm prawidłowo się regenerował. Czym kierować się przy wyborze łóżka dla starszaka?

 


Najważniejsze aspekty wyboru

O łóżko dla starszaka można zadbać już w momencie zakupu łóżeczka dla niemowlaka, ponieważ niektóre modele mają opcję wyjmowania szczebelków i przekształcenia w kilku ruchach na nowy mebel. Jeżeli jednak potrzebne jest klasyczne rozwiązanie, drewniane łóżka dla dzieci stanowią rekomendowany wybór, ponieważ naturalny materiał ma więcej zalet niż jakikolwiek sztuczny. Przede wszystkim należy zastanowić się nad wyborem łóżka pod względem wymiarów. Dzieci szybko rosną, dlatego jeżeli nie chcesz w krótkim czasie kupować kolejnego łóżka, zdecyduj się na model ze sporym zapasem długości. Dzięki temu jego wymiana będzie niezbędna nie wcześniej niż za kilka lat. Dużą trwałością i wytrzymałością charakteryzują się łóżka dla dzieci drewniane. Drewno jest zdrowym materiałem, które wpływa na spokojny sen. Aby mieć pewność, że łóżko będzie odpowiednie dla dziecka, sprawdź, czy otrzymało atesty, które potwierdzają zgodność z polskimi i europejskimi normami jakościowymi.

 

Jakość, która nie budzi wątpliwości

Jakość dziecięcego łóżka nie może wzbudzać wątpliwości. Aby łóżko drewniane dla dziecka spełniało swoją funkcję i było w pełni bezpieczne, musi być zrobione z materiałów wysokiej jakości. Równie ważny jest sposób wykończenia. W sklepie Pinio, na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/lozko-dla-starszaka/, dostępne są łóżeczka z drewna sosnowego, bukowego i płyt laminowanych, które gwarantują wygodę oraz bezpieczeństwo. Drewno sosnowe jest szczególnie polecane dla dzieci cierpiących na alergię. Ten gatunek drewna charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, dzięki czemu osadzanie się kurzu jest ograniczone, a właśnie w kurzu bytują roztocza stanowiące przyczynę reakcji uczuleniowych. Ponadto łóżka drewniane dla dzieci są pokryte farbami ekologicznymi, które również minimalizują ryzyko alergii.

 

Łóżko stylowym elementem aranżacji pokoju

Łóżko jest przede wszystkim praktyczną częścią wyposażenia pokoju, ale nie oznacza to, że nie może atrakcyjnie komponować się z jego stylistyką. Na dodatek odpowiednia estetyka sprawia, że dzieci chętniej kładą się spać. Efektownie prezentujące się łóżko dla dzieci nie musi być wymyślne. Proste formy w nowoczesnym stylu sprawiają, że mebel łatwo dopasować do każdej aranżacji. Jasna kolorystyka i lekkość linii zapewniają przyjemny efekt wizualny.

 

Różnorodność modeli łóżek

Klasyczne łóżka dla dzieci opierają się na prostej konstrukcji, którą uzupełnia materac. Niektóre mają barierkę chroniącą dziecko przed zsunięciem się. Czasem są tak konstruowane, że barierkę można dokupić, ale jest to indywidualna decyzja. Dostępne są modele z szufladą pod łóżkiem, dzięki której nie ma problemu z przechowywaniem pościeli. Wśród zróżnicowanego asortymentu znajdują się również łóżka o kształcie domku oraz piętrowe.


Najczęściej zadawane pytania


Czy niskie łóżko dla dziecka z barierką jest wygodne?

Tak, jeśli Twoje dziecko ma skłonności do spadania z łóżka w czasie snu, to takie łóżko będzie jak najbardziej odpowiednie. Dodatkowo fakt, że jest nisko pozwoli dziecku po przebudzeniu samodzielnie zejść z niego.


Podobne artykuły:


Wersja do druku