Jeżeli wraz z partnerem jesteście na etapie starań o nowego członka rodziny - wówczas warto zainteresować się tym, jak działa kalkulator dni płodnych. Przyda się szczególnie tym kobietom, które mają problem z zajściem w ciążę. Taki kalendarzyk owulacji z pewnością będzie stanowił pomocne narzędzie.


 
 
1. Planowanie ciąży a kalendarz dni płodnych
2. Jak obliczyć dni płodne?
3. Planujesz zajście w ciążę? Musisz wiedzieć, kiedy wypadają dni niepłodne!
4. Poczęcie dziecka a kalendarz dni płodnych
5. Kalkulator dni płodnych - naturalna metoda na poczęcie dziecka

Planowanie ciąży a kalendarz dni płodnych

Prowadzenie kalendarza dni płodnych towarzyszy przede wszystkim tym kobietom, które starają się o upragnioną ciążę. Badania jednoznacznie dowodzą, że pary, które mają świadomość tego, kiedy wypadają dni płodne i wówczas współżyją, mają o wiele większe szanse na zajście w ciążę od tych par, które nie praktykują takich działań jak śledzenie dni płodnych.

Jak obliczyć dni płodne?

Obliczanie dni płodnych jest naprawdę łatwe - wystarczy, że w takim kalendarzu dni płodnych wpiszesz datę pierwszego dnia cyklu miesiączkowego oraz jego zakończenia. Finalnie program podpowie, kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę może być największe.
Jeżeli jednak i takie naturalne metody z pomocą kalkulatora dni płodnych nie przynoszą rezultatu - wówczas warto sprawdzić, jaką pomoc może zaoferować klinika Polmedis.
[obraz_1]

Planujesz zajście w ciążę? Musisz wiedzieć, kiedy wypadają dni niepłodne!

W planowaniu rodziny punktem wyjściowym jest wiedza dotycząca tego, jak obliczyć dni płodne. W organizmie kobiety zachodzą wtedy zmiany takie jak np. wyższa temperatura ciała - śledzenie wszystkich objawów, które się wówczas pojawiają może pomóc przy planowaniu ciąży. Dni płodne kalkulator ułatwi zajście w ciążę. Inne możliwe określenia to np. kalendarzyk małżeński.
 

Poczęcie dziecka a kalendarz dni płodnych

Podsumowując - jeśli chcesz zajść w ciążę - warto śledzić, kiedy może nastąpić uwolnienie komórki jajowej. Cykl miesiączkowy u każdej kobiety może przebiegać nieco inaczej, co więcej - regularne cykle miesiączkowe nie są domeną wszystkich kobiet. Mogą także pojawiać się czynniki zaburzające regularność cyklu - mowa np. o doświadczaniu silnego stresu czy zmianie klimatu. W kolejnych miesiącach może dojść do wyrównania długości cyklu, gdy wspomniane czynniki przestaną oddziaływać na organizm kobiety.

Kalkulator dni płodnych - naturalna metoda na poczęcie dziecka

Gdy wiesz już kiedy przypada Twój dzień owulacji w cyklu miesiączkowym - wówczas z wyprzedzeniem będziesz wiedzieć, kiedy zaplanować kolejną próbę w danym miesiącu. Kiedy komórka jajowa zostanie zapłodniona - wtedy można uznać, że uzyskanie ciąży z pomocą takiego kalendarzyka dni płodnych było skuteczne. Możesz prowadzić także własny kalendarz owulacji na bazie swoich dotychczasowych doświadczeń opartych o kalkulator owulacji.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku