Idealne brwi to marzenie wielu kobiet. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ często to właśnie stylizacja brwi i oczu ma największy wpływ na to, jak prezentuje się nasza twarz. Pozostaje jednak pytanie: jak zrobić idealny makijaż brwi? Jak dobrać kolor i z jakich akcesoriów korzystać krok po kroku, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej w naszym artykule poradnikowym.


Moda zmienną jest – jakie brwi są modne w 2021 roku?

Decydując się na makijaż brwi, warto przede wszystkim zorientować się, jakie trendy są obecnie na czasie. Oczywiście, możesz postawić na oryginalność i kierować się wyłącznie własnym przeczuciem, ale pamiętaj, że trendy stylizacyjne bardzo często są powiązane zarówno z kolekcjami modowymi, jak również pewnymi zmianami zachodzącymi w społeczeństwie. Jeśli zatem chcesz być „na czasie”, zapoznanie się z aktualnymi trendami jest konieczne.

Zacznijmy od tego, że moda na brwi nieustannie się zmienia – dokładnie tak samo jak w przypadku fryzur czy ubrań. Swego czasu brwiom nie poświęcano wiele uwagi, nieco marginalizując rolę ich make-upu. Następnie przyszła moda na intensywny makijaż brwi – kobiety często wyrywały sobie włoski, tak by nad oczami pozostawić wyłącznie cienkie, a jednocześnie bardzo wyraziste i idealnie wymodelowane kreseczki. W ostatnich latach nienaturalnie wyglądające, wyrysowane na czarno brwi również odeszły jednak w zapomnienie.

Jaki makijaż brwi dominuje zatem w 2021 roku? W dużym skrócie można powiedzieć, że obecnie modne są brwi gęste i wyraziste, a jednocześnie naturalne. Trend ten zapoczątkowała kilka lat temu aktorka i modelka, Cara Delevingne i – być może ku zaskoczeniu niektórych osób – moda ta cieszy się popularnością do dzisiaj. Warto zatem postawić na grube, gęste i nieco pierzaste brwi. W takim przypadku wystarczy delikatna stylizacja i wyrwanie jedynie tych włosków, które znajdują się niebezpiecznie blisko nosa. Jeśli chcesz nieco bardziej wystylizowanego efektu, możesz postawić na uniesione łuki. W tym celu delikatnie naszkicuj i wyreguluj brwi tak, by 2/3 łuku unosiło się w górę, a pozostała 1/3 lekko opadała. Pamiętaj jednak, by zachować naturalność i unikać agresywnych zagięć.

Makijaż brwi – jak dobrać kolor brwi?

Dużym wyzwaniem dla wielu kobiet jest nie tylko wybranie odpowiedniego stylu brwi, ale także znalezienie idealnego koloru. Wbrew pozorom zadanie to nie jest jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy tylko pamiętać o dwóch aspektach. Po pierwsze – kolor brwi powinien być dopasowany do Twojej karnacji, a po drugie – do barwy włosów.

Generalnie przyjmuje się, że do chłodnej tonacji skóry – różowej lub nieco szarej – najbardziej pasują brwi o chłodnym odcieniu. Jeśli masz nieco ciemniejszą, cieplejszą karnację, odpowiednie będą ciemnobrązowe i czarne brwi. Karnacja neutralna pozwala natomiast na większą dowolność i korzystanie zarówno z chłodniejszych, jak i cieplejszych odcieni.

To już połowa sukcesu podczas wykonywania makijażu brwi. Jak dobrać kolor brwi do włosów? Zacznijmy od blondynek. Ich brwi są zazwyczaj mało wyraziste, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybranie kredki o barwie nieco ciemniejszej niż kolor włosów. Znakomicie sprawdzą się odcienie takie jak szary brąz, złoto, grafit czy jasny brąz. O jakich kredkach lepiej zapomnieć podczas makijażu brwi? Z pewnością o czarnej i ciemnobrązowej. W przypadku brunetek i szatynek jest nieco odwrotnie. Panie o brązowych włosach mogą nieco rozjaśnić brwi, a jeśli chcą je podkreślić, powinny pamiętać, by stosować kredki o ton-dwa ciemniejsze niż barwa włosów. Dzięki temu brwi będą się wyróżniały, a jednocześnie będą wyglądały naturalnie. Kobiety rudowłose powinny natomiast wybierać spośród odcieni brązu i kasztanu.

Jak zrobić makijaż brwi krok po kroku?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić makijaż brwi, przede wszystkim powinnaś zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Przydadzą ci się przede wszystkim szablony do brwi, pęseta do usuwania włosków, wybrana kredka i cienie, szczoteczka do brwi oraz pędzel ze skośnym włosem. Akcesoria takie kupisz w najbliższej drogerii, ale możesz je również zamówić online, na przykład w sklepie internetowym Oriflame.

Regulacja brwi to podstawa

Zarówno w przypadku doświadczonych kobiet, jak również pań, które po raz pierwszy robią makijaż brwi, ich regulacja jest podstawą. Regulacja brwi obejmuje przede wszystkim wycięcie włosków znajdujących się między brwiami oraz tych, które rosną poniżej i powyżej linii brwi. Włoski najlepiej jest wyrywać pojedynczo i z umiarem – inaczej łatwo jest przesadzić i pozbyć się zbyt wielu włosków. Następnie użyj szczoteczki do odpowiedniego ułożenia włosków.

Cieniowanie brwi

Kolejnym krokiem jest cieniowanie brwi pędzelkiem lub malowanie kredką. Zacznij od tych miejsc, w których są widoczne największe ubytki włosków, a następnie nałóż kosmetyk na całe brwi. Tutaj również nie warto przesadzać z intensywnością oraz wyrazistością barwy – brwi mogą wtedy wyglądać nienaturalnie. Pamiętaj, by cienie i kredkę nakładać z włosem. Jeśli chcesz mieć wyraziście wymodelowane brwi, podkreśl brwi w miejscach, w których graniczą ze skórą.

Podkreślenie koloru brwi

Jeżeli chcesz podkreślić dodatkowo swoje brwi, kończąc makijaż brwi możesz zastosować nieco korektora i rozświetlacza nad i pod brwiami. Dzięki temu brwi – na zasadzie kontrastu – zostaną wyróżnione na twarzy. Pamiętaj jednak – ponownie – by nie przesadzać z kosmetykami, co mogłoby dać nieco sztuczny efekt.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku