Organizacja komunii w domu to wyzwanie logistyczne, które wymaga dobrego zaplanowania. Sprawdź, jak podołać wyzwaniu i sprawić, by ten wyjątkowy dzień twojego dziecka był jeszcze bardziej niezwykły!
 

#1 Skorzystaj z ogrodu, jeśli nim dysponujesz

Przyjęcie w ogrodzie to gratka dla dzieci, które mają mnóstwo przestrzeni do zabawy. Jednocześnie, zazwyczaj gwarantuje większą swobodę w kwestii ustawiania stołów i innych elementów. To również świetna okazja do grillowania.

#2 Zainwestuj w pawilon ogrodowy

Wiosenna pogoda może cię zaskoczyć, nawet jeśli prognozy zapowiadały bezchmurny dzień! Zaopatrując się w łatwy do zamontowania pawilon ogrodowy, zabezpieczysz się przed niespodziankami.

#3 Udekoruj dom odpowiednio do okazji

Pierwsza komunia to uroczystość wymagająca odpowiedniej oprawy. Rozmieść dekoracje komunijne w domu, tworząc odświętny nastrój. Świeczki, kwiaty, złote i białe balony, i pięknie zaaranżowany stół to podstawa. Możesz również podrasować wystrój białymi i beżowymi makramami.

#4 Zadbaj o odpowiednią aranżację stołu

Podczas tej uroczystości najwięcej czasu spędza się oczywiście przy stole. Jak powinna wyglądać dekoracja stołu na komunię w domu? Nie ma jednej reguły — niewątpliwie jednak warto zadbać o dużą ilość białych i beżowych akcentów. Pięknie podkreśla je złote i srebrne detale, również często spotykane w akcesoriach komunijnych. Piękne serwety — najlepiej materiałowe — świece, eleganckie sztućce i lśniące bielą talerze — to najważniejsze elementy aranżacji stołu. Warto uzupełnić ją o świeże kwiaty, korzystając z dobroci wiosny. Konwalie, białe róże, białe lilie, orchidee — te kwiaty wspaniale sprawdzą się najlepiej na komunijnym stole.
Zaproszenia na komunię warto dobrać, biorąc pod uwagę estetykę dekoracji — lub odwrotnie, w zależności od sposobu, w jaki planujesz uroczystość.

#5 Zadbaj o muzykę

Nieoczywisty element, który może naprawdę sporo zmienić. Delikatny podkład muzyczny stworzy przyjemną atmosferę, zachęcającą do wspólnej celebracji. Powinien mieć oczywiście taką głośność, aby nie przeszkadzać rozmowom. Delikatny smooth jazz czy muzyka typu lounge sprawdzi się tutaj doskonale.
Przyjęcie komunijne w domu może być źródłem wspaniałych wspomnień. Wykorzystując nasze wskazówki, możesz sprawić, że będzie jeszcze bardziej udane! Zadbaj o muzykę, aranżację stołu i dekoracje, a goście z pewnością będą zachwyceni. Nie zapomnij także o prezencie dla dziecka.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku