Elegancki marmur zachwyca swoją szykownością. Nawet niewielki akcent wykonany z tego kamienia sprawia, że całe pomieszczenie staje się od razu bardziej stylowe. Z tego względu w ostatnich latach szczególnie modne są efektowne płyty marmurowe. Podpowiadamy, jak można ciekawie je wykorzystać!

Płyty marmurowe – jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich

Płyty marmurowe od zawsze kojarzą się z luksusem i przepychem. W nowoczesnych wnętrzach prezentują się niezwykle stylowo, ponieważ w oryginalny sposób ożywiają nawet bardzo proste aranżacje. Doskonale odnajdują się w różnych projektach. Urozmaicają modne minimalistyczne wystroje, ale też te inspirowane stylem glamour lub retro.

Chociaż zdecydowanie najpopularniejsze są klasyczne białe marmury, istnieje wiele odmian tego kamienia. Jego barwa i wygląd są zależne od składu skały, która naturalnie powstaje w wyniku przeobrażeń wapieni lub dolomitów. Może być różowa, zielonkawa, szara albo czarna, z bardziej lub mniej zróżnicowanym pokrojem. Na rynku da się wybierać spośród wielu gatunków, pochodzących m.in. z Włoch, Hiszpanii, Indii czy Turcji.  

Efektowna płyta marmurowa fantazyjnie poprzetykana nieregularnymi żyłami sama w sobie wygląda jak dzieło sztuki. Warto wykorzystać urok naturalnego piękna tego kamienia, oryginalnie uwzględniając go w wystroju.

Jak można zaaranżować płyty marmurowe we wnętrzach?

Płyty marmurowe można wykorzystać na wiele sposobów, ponieważ poszczególne odmiany mają różne właściwości i parametry. Wbrew powszechnej opinii kamień ten nie jest delikatny czy problematyczny – wystarczy odpowiednio go zaimpregnować. Dzięki temu doskonale sprawdza się nawet w roli blatu kuchennego. W takiej formie robi niesamowite wrażenie oraz uprzyjemnia każdą chwilę spędzoną przy przygotowaniu posiłków.

Cieńsze płytki marmurowe są z kolei idealne jako okładzina ścienna lub podłogowa. Łazienka wykończona w całości w tym kamieniu czy nawet jedynie nim ozdobiona prezentuje się niezwykle ekskluzywnie. Szczególnie modne są połączenia białych marmurów z elementami ze złota. W takim wnętrzu z łatwością można się w pełni odprężyć i zrelaksować.

Mniejsze płyty marmurowe jak najbardziej sprawdzą się także jako elementy dekoracyjne, m.in. obudowy wanny czy wyspy kuchennej, parapety, mozaiki ścienne/podłogowe czy półki.

Skąd zamówić płyty marmurowe?

Popularne jest przekonanie, że marmur jest wyjątkowo drogi. W rzeczywistości jego ceny wcale nie muszą być zaporowe. Najlepiej nabyć go w zaufanej polskiej hurtowni kamieni naturalnych z dużym doświadczeniem i profesjonalną obsługą, takiej jak np. RR Granity. W jej ofercie można znaleźć różnorodne płyty marmurowe wysokiej jakości, które da się z powodzeniem wykorzystać w wielu projektach. Kamienie pochodzą ze sprawdzonych źródeł, dlatego są nie tylko piękne, ale też wytrzymałe.

Płyty marmurowe zachwycają swoim wykwintnym wyglądem. Chcesz z ich pomocą stworzyć modną, elegancką i stylową aranżację? Obejrzyj najpiękniejsze odmiany tego kamienia, by znaleźć inspirację do przygotowania unikalnego projektu!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku