Co kupić na dzień mamy? Prezent, który nie tylko dobrze wygląda, ale też dba o dobry wygląd mamy. Jest więc inwestycją, która poprawi jej humor. Zwłaszcza jeśli mama na co dzień ma cerę wrażliwą i problemy z doborem odpowiednich kosmetyków. Czego warto szukać? Podpowiadamy.

Najlepsze prezenty na dzień mamy, to oczywiście czas i uwaga, którą się jej poświęca. Święto mamy warto spędzić wspólnie, wybierając się z mamą na ciastko, kawę czy spacer. Natomiast myśląc o rzeczach materialnych, na uwagę zasługują kosmetyki. Zwłaszcza te do pielęgnacji.

Pomysł na dzień matki

Ciekawe prezenty na dzień matki można znaleźć w zestawach z linii Clinic Way dostępnych w aptekach, przeznaczonej do cery wrażliwej. Zestaw na dzień mamy Clinic Way 2 stopień, to idealna propozycja pielęgnacji skóry reaktywnej, która utraciła elastyczność, ma widoczne przebarwienia i pierwsze utrwalone zmarszczki. Polecany dla kobiet ok. 40 roku życia. W skład tego zestawu wchodzą: 2 stopień Dermokrem Intensywnie Rewitalizujący na dzień SPF 20 oraz 1 + 2 stopień Dermokrem Pod Oczy Redukujący Objawy Zmęczenia.

Kosmetyki na dzień matki z zestawu Clinic Way 2 stopień, nadają się do pielęgnacji skóry 40+. Dermokrem Intensywnie Rewitalizujący SPF 20 intensywnie nawilża i ujędrnia skórę, dzięki czemu zmniejsza głębokość i objętość zmarszczek. Wyrównuje też koloryt skóry, co jest zasługą zawartości Retinoidu w składzie kosmetyku. Dermokrem Pold Oczy Redukujący Objawy Zmęczenia nawilża skórę przez wiele godzin, redukuje objawy zmęczenia i stresu. Zmniejsza też obrzęki – worki oraz sińce pod oczami. I co jest dosyć istotnie – spłyca zmarszczki mimiczne zwane kurzymi łapkami. Krem pod oczy zawiera kojącą wodę farmakopealną Aqua Calcis, zagęszczające i wzmacniające siatkę kolagenowo-elastynową proteiny roślinne oraz nawilżający hialuronian.

Prezent dla mamy

Pomysły na prezent na dzień matki, z pewnością należy dopasować do jej wieku, kondycji i potrzeb skóry. Zestaw prezentowy na dzień matki Clinic Way 3 stopień (dostępny w aptekach) polecany jest kobietom ok. 50 roku życia. To kosmetyki dla wrażliwej skóry, która utraciła gęstość, witalność i ma widoczne głębsze zmarszczki. W skład zestawu Clinic Way 3 st. wchodzą: Dermokrem Przywracający Młodość Skóry na dzień SPF 15 oraz 3+ 4 st. Dermokrem pod Oczy Intensywnie Liftingujący.

Dermokrem Przywracający Młodość skóry SPF 15 daje skórze optymalne nawilżenie i odżywienie. Sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Zmniejsza ilość i widoczność zmarszczek wywołanych zaburzeniami hormonalnymi. Powód? Zawiera fitohormony, które łagodzą skutki niedoboru hormonów w skórze. Pobudzają komórki do produkcji włókien kolagenowych i zwiększają stężenie kwasu hialuronowego. Dr Irena Eris Clinic Way Dermokrem Pod Oczy Intensywnie Liftingujący 3 + 4 stopień ujędrnia i poprawia napięcie skóry. Spłyca zmarszczki mimiczne i te wywołane spadkiem hormonów w wieku okołomenopauzalnym. Dzięki zawartości tri-peptydu wygładza zmarszczki stymulując do syntezy kolagenu. A proteiny roślinne wzmacniają i zagęszczają siatkę kolagenowo-elastynową. To działanie ma wpływ na mniejsze obrzęki i sińce pod oczami. 

Zestaw kosmetyków na dzień matki

Co dać mamie na dzień mamy jeśli jest w wieku ok. 60 lat? Dobrym pomysłem jest prezent na dzień matki w postaci zestawu Clinic Way 4 stopień (dostępny w aptekach). Został stworzony dla skóry wrażliwej ze zmienionym owalem twarzy, widocznymi głębokimi zmarszczkami i szarym, nierównym kolorytem. 4 st Dermokrem Modelujący Owal Twarzy na dzień SPF 20, który przywraca napięcie w skórze i zmniejsza jej wiotkość co jest zasługą zawartości Bio-Peptydu oraz 3+4 st. Dermokrem Pod Oczy Intensywnie Liftingujący. To krem, który wygładza zmarszczki i przeciwdziała powstawaniu worków i sińców pod oczami.

Coś fajnego na dzień mamy w wieku ok. 70 lat? Zestaw Clinic Way 5 stopień (dostępny w aptekach) to właśnie odpowiedź dla skóry z widocznymi głębokimi zmarszczkami i bruzdami, o wiotkiej i cienkiej strukturze. Na dodatek – podatnej na podrażnienia. W skład tego zestawu wchodzą 5 stopień Dermokrem Wypełniający Zmarszczki na dzień SPF 20, który daje efekt lipo-wypełnienia głębokich bruzd i zmarszczek i odżywia skórę (zawiera Iso-Lipid) oraz 5 st Dermokrem Globalnie Regenerujący na noc, który redukuje wiotkość skóry i zmniejsza głębokość zmarszczek.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku