Cellulit jest częstym powodem wstydu u kobiet. Jest to problem, z którym zmaga się według badań ok. 90 % z nas. Większość szuka więc skutecznych sposób na walkę z nieproszonym gościem. 
Dobra informacja jest taka, że przez wprowadzenie kilku prostych nawyków w życie, mamy duże szanse aby pozbyć się cellulitu i pokochać swoje ciało na nowo. Przedstawiamy kilka metod, które pomogą rozprawić Ci się z tym problemem raz na zawsze.

Cellulit – dlaczego powstaje?

 
Według doktorfit.edu.pl: Zwany jest również pomarańczową skórką, cellulit jest niczym innym jak tkanką tłuszczową, która przybiera formę nieestetycznych zgrubień. Dzieje się tak na skutek nieprawidłowego odprowadzania toksyn, które gromadzą się właśnie w tłuszczu. W efekcie narasta i naciska na tkankę łączną i zbija tłuszczowe komórki w grudki. Najczęściej mamy z nim do czynienia w okolicach pośladków i ud. Rzadziej występuje na ramionach oraz brzuchu.
 
Jest również kilka czynników, które sprzyjają powstawianiu cellulitu. Spośród nich wyróżniamy genetykę, zapalanie tkanek spowodowane zwiększeniem masy ciała, brak ruchu, utrata kolagenu, zła dieta, używki jak papierosy czy alkohol, obcisła garderoba.
 
Cellulit nie wpływa na stan zdrowia fizycznego. Jest jedynie niegroźnym efektem wizualnym, który może być jednak powodem do wstydu. Na szczęście istnieją domowe sposoby na walkę z cellulitem. Koniecznie się z nimi zapoznaj.

Sposoby na cellulit – zacznij od diety

 
Podstawowym aspektem, na który musisz zwrócić uwagę podczas walki z cellulitem, jest oczywiście dieta. Jest ona zupełną podstawą, gdyż nawet jeżeli uda się osiągnąć widoczne rezultaty przy pomocy innych sposobów, to bardzo łatwo możesz je zniweczyć przy wyborze złych nawyków żywieniowych.
 
Przede wszystkim skup się na spożywaniu jak największej ilości warzyw i owoców. Spożywaj przynajmniej raz w tygodniu ryby. Wprowadź do swojego dziennego menu ciemne pieczywo, kasze, orzechy oraz niskoprzetworzone produkty, bogaty w mikro i makroelementy.
 
Ogranicz spożywanie soli, cukru i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Pij jak najmniej alkoholu, kawy oraz zapomnij o paleniu. Zastąp to wszystko wodą mineralną, która pomoże usunąć toksyny z organizmu. Bardzo dobrym pomysłem są wszelkie herbatki ziołowe.

Sposoby na cellulit – masaż

 
Kto nie lubi zanurzyć się w otchłani przyjemności i dać się porwać relaksowi jaki zapewnia masaż. Współczesne salony oferują różne rodzaje usług, które cyklicznie stosowane, zapewnią spektakularne efekty. Spośród nich wyróżniamy masaż bańką chińską czy masaż limfatyczny.
 
Jeżeli jednak chcemy spróbować własnych sił i samodzielnie podjąć się serii zabiegów w zaciszu domowego gniazdka, to również mamy rozwiązanie. Możemy masować problematyczne miejsca za pomocą szorstkiej gąbki, rękawicy czy szczotki. Wykonujemy masaż okrężnymi ruchami, ugniatając skórę.
 
Zaczynamy od kostek, stopniowo przechodząc do nóg, pośladków i brzucha, aż do serca. Dzięki temu limfa oraz wszelkie zbędne produkty przemiany materii zostaną przesunięte. Zaczynamy od kostek, przesuwając się w górę nóg, pośladków, brzucha, aż do serca. Taki zabieg wykonujemy tuż po kąpieli. Powinien on trwać 20-30 minut.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

 
Woda jest podstawowym składnikiem naszego organizmu, który stanowi aż 70 % masy ciała. Pozwala na prawidłowe funkcjonowanie całego ustroju. Pomaga usuwać toksyny, poprawia krążenie krwi oraz przepływ limfy.
 
Jeżeli zależy więc nam na pięknej skórze bez cellulitu powinniśmy pić jak najwięcej wody mineralnej. Optymalna ilość to przynajmniej 2L dziennie. Jeżeli nie przepadasz za zwykłą wodą dobrą alternatywą jest sok z cytryny lub ze świeżych warzyw.

Regularne ćwiczenia fizyczne

 
Nic tak nie poprawia kondycji naszej skóry, mięśni i kości jak regularna aktywność fizyczna. Tutaj dobra wiadomość. Dosłownie każdy ruch jest na wagę złota. Niezależnie od tego czy lubisz wspinać się po stromych zboczach, grać w tenisach czy uprawiać jogging każda dyscyplina będzie odpowiednia. O wiele ważniejsza jest sama regularność.
 
Spośród najbardziej efektywnych ćwiczeń, które pomagają pozbyć się cellulitu, wyróżniamy:
- przysiady, wykroki, pływanie, jazdę na rowerze, ćwiczenia na orbitreku, ćwiczenia siłowe.
 
Jeżeli domowe sposoby zawodzą…

Usuwanie laserowe

Jeżeli z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie zapewnić regularności powyższych zasad, to istnieje jeszcze jedno wyjście. Jest nim zabieg usuwania laserowego, który polega na rozbijaniu zbitych grudek tłuszczu.
 
Następuje dzięki temu napięcie i uelastycznienie tkanki. Zabieg jest jednorazowy i utrzymuje się ok. 12 miesięcy.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Spalacze t?uszczu

Wersja do druku