Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a razem z nimi wyjścia na plaże, baseny, czy wyjazdy do pięknych wakacyjnych kurortów. Jednak, jak co roku kobiety zastanawiają się, na jaki strój kąpielowy warto postawić, co będzie modne w tym sezonie i w czym będzie się dobrze prezentować. Sezon 2021 wita nas bardzo szerokim wyborem jeśli chodzi zarówno o bikini, stroje jednoczęściowe czy dwuczęściowe. Mimo iż ta część naszej garderoby odsłania dużą część ciała, to również powinnyśmy szczególnie zwracać uwagę na to, co pasuje do naszej sylwetki i będzie dla niej najbardziej korzystny. 

Moda plażowa – na co zwrócić uwagę?
 

Co roku, od dziesięcioleci pojawiają się nowe wzory i kolory strojów kąpielowych na rynku. Można powiedzieć, że mimo sporych podobieństw, jednak moda plażowa silnie ewoluuje. Wyróżniające jest to, że na przełomie ostatniego stulecia obserwowaliśmy stopniowe ograniczanie tego, jak wiele strój zakrywa. Jednak nawet kostiumy, bardzo skromne, pochodzące z lat 20. XX wieku mają w sobie ogromna dozę kobiecości i zmysłowości.
 
Jedno jest pewne, strój kąpielowy dla większości kobiet nie służy jedynie do kąpieli w morskiej wodzie – chcemy się podobać i to nie tylko sobie. Jeśli dodatkowo zależy nam na równej opaleniźnie, to z pewnością bardziej skąpe i proste modele będą dla nas idealne. Mimo wszystko przed decyzją on zakupie stroju kąpielowego, nawet tego najmodniejszego powinnyśmy bacznie przyjrzeć się swojej sylwetce. Krytyczna ocena jej wad, ale i zalet pozwoli nam na poszukiwania idealnego kostiumu, który zakryje co trzeba i podkreśli to, co warto.
 

Stroje kąpielowe 2021 – co w modzie piszczy?

 
Dziś rynek oferuje nam ogromną różnorodność. Stroje kąpielowe 2021 to modele, pośród których każda kobieta, niezależnie od figury, znajdzie coś idealnego dla siebie, w czym na plaży poczuje się wyjątkowo i pięknie. Jeśli chodzi o najmodniejsze modele sezonu to na wybiegach popularnych domów mody pojawiły się góry od bikini w towarzystwie szortów lub spódniczek z falbankami. Jeśli chodzi o wzory, to najmodniejsze są te, które powszechnie kojarzymy z damskimi apaszkami, również takie, na których pojawiają się różne stworzenia z oceanów. Kolory natomiast powinny być żywe i optymistyczne – jak np. świetlista żółcień, która uznawana jest za kolor najmodniejszy w tym sezonie. W naszych łaskach pozostaje również biel, jednak powinna być uzupełniona o wyraziste wzory i mocne kolory. Pojawiają się ponadto błękity i inne odcienie z pastelowej palety.
 
Kostiumy kąpielowe powinny być jednak mimo wszystko dopasowane przede wszystkim do naszej sylwetki. Osoby z małym biustem mogą zdecydować się na ciekawe modele push up, z kolei panie bardziej puszyste na kostium kąpielowy, który skutecznie zakryje mankamenty figury i pozwoli na jej optyczne wysmuklenie.
 

Czy modny znaczy najlepszy?

 
Nie zawsze. Pamiętajmy, że każda z nas jest inna. Mamy różne figury i typy urody. W związku z tym powinnyśmy dopasować fason stroju do figury, a jego kolorystykę do typu naszej urody. Może to wydawać się skomplikowane. Jednak zastanów się nad ubraniami i makijażem, jakie nosisz na co dzień. W jakich kolorach czujesz się najlepiej i tak też wyglądasz? A może czas na przeprowadzenie analizy kolorystycznej? Klasyczne bikini najlepiej prezentuje się na szczupłych paniach, później mamy do wyboru jeszcze kostiumy dwuczęściowe, które mogą zakrywać w różnym stopniu, oraz takie jednoczęściowe – w ich przypadku odpowiednie dopasowanie świetnie koryguje sylwetkę.
 
Stawiaj więc na strój kąpielowy najlepszy dla siebie. Sprawdź, jakie modele są modne w tym sezonie i wybierz dokładnie taki, w jaki będziesz najlepiej prezentować się w czasie wyjść na plażę. Zastanów się również czy będzie to leniwy wypoczynek, czy może zamierzasz aktywnie wypoczywać nad wodą, gdyż w tej kwestii również rodzaj stroju, na jaki się zdecydujesz może mieć znaczenie dla Twojej wygody.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku