Naturalne materiały, takie jak wełna, są bardzo pożądane, zwłaszcza jeśli chodzi o wytwarzanie z nich ubrań i odzieżowych dodatków. Wełna z merynosów (inaczej merino) oraz kaszmir są włóknami najwyższej jakości. Dlatego warto zainteresować się naturalnymi tkaninami z tych wełn oraz wyrobami z nich, wśród których są ciepłe szaliki.
 
 
  1. Kaszmirowy szalik – ekskluzywny dodatek.
  2. Szalik merino – delikatny i skuteczny.
 
Naturalna wełna ceniona jest za swoje zalety, które szczególnie sprawdzają się, jeśli chodzi o wykonaną z nich odzież i dodatki (na przykład czapki czy szaliki z wełny). Przede wszystkim wełna i wykonane z niej tkaniny to doskonała termoregulacja polegająca na dawaniu ciepła i zapobieganiu przegrzaniu się ciała. Dzięki temu człowiek nie poci się, wilgoć jest odprowadzana, a w ten sposób nie powstaje na przykład nieprzyjemny zapach. Jednak wełna wełnie nierówna. Wełna z merynosów i kaszmir to wysokiej klasy włókno, a kaszmirowy szalik czy szalik merino to nie tylko komfort noszenia, ale i przejaw klasy i dobrego gustu. A jak wiadomo, takie dodatki potrafią być niezastąpione, jeśli chodzi o dodanie sznytu stylizacji. Jak więc widać tego typu szaliki to dobry wybór pod względem praktycznym oraz estetycznym.
 
Kaszmirowy szalik – ekskluzywny dodatek
 
Kaszmir jako wełna pozyskiwany jest z kóz kaszmirskich zamieszkujących Himalaje. Jest uważany za najbardziej luksusową i szlachetną wełnę. Zrobione z niego ciepłe szaliki o różnych modnych deseniach – wielokolorowe czy w kratę – są niezwykle lekkie, delikatnie połyskliwe, a przy tym nie gniotą się i dobrze się układają. Poza tym są eleganckie i bardzo estetyczne, a więc warto je wybrać również ze względów praktycznych. Istotne jest to, że kaszmir jest wełną hipoalergiczną, więc doskonale nadaje się dla osób z wrażliwą skórą lub uczuleniem na zwierzęta futerkowe. Kaszmirowy szalik zdecydowanie jest inwestycją w styl i komfort na długie lata. I pomimo wyższej od przeciętnych cen szalików wymienione zalety powinny zainteresować wszystkich ceniących najwyższą jakośc użytkowania.
Szalik merino – delikatny i skuteczny
 
Wełna z merynosów, czyli inaczej merino, jest z kolei pozyskiwana z owiec zamieszkujących wzgórza Nowej Zelandii. Włókno runa tych zwierząt jest o wiele cieńsze w porównaniu z włosiem innych gatunków owiec, a przy tym bardzo dobrze izoluje od zimna oraz zapewnia termoregulację – odprowadza nadmiar ciepła. Co ważne, włókna merino znakomicie pochłaniają wilgoć (są też wykorzystywane do produkcji odzieży dla sportowców). Komfort noszenia dodatków z wełny merynosów wynika także z tego, że jest ona hipoalergiczna i antybakteryjna. W kontakcie z tlenem włosie merynosów naturalnie się samooczyszczają, co zapobiega namnażaniu się bakterii. Wielokolorowe szaliki merino delikatnie nas otulą (wełna z merynosów „nie gryzie”), a przy tym będą stylowym dodatkiem.
 
Kaszmirowy szalik w kratę czy wielokolorowy szalik merino to praktyczny wybór będący w zgodzie z modowymi trendami stawiającymi przede wszystkim na naturę.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku