Pies i Ja” Kate Spicer to pełna emocji opowieść o życiu, miłości i poszukiwaniu samego siebie. Kiedy autorka decyduje się na adoptowanie psa, jej życie staje na głowie. Czy miłość do drugiego żywego stworzenia może ją ocalić? Błyskotliwa, podnosząca na duchu powieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy psem i człowiekiem. „Pies i ja” w księgarniach od 19 maja.


Kate ma 46 lat. Mieszka w Notting Hill. Pracuje jako niezależna dziennikarka, nadużywa alkoholu i narkotyków. Jej życie nie jest złe. Po prostu Kate czuje, że czegoś w nim brakuje. Czegoś, co na nowo nada jej egzystencji sens i naprowadzi ją na dobre tory. Kiedy przygarnia Wolfiego, uświadamia sobie, że dokładnie tym, czego brakowało w jej życiu, był właśnie pies.

Kudłaty mieszaniec charta w kolorze starej sportowej skarpetki natychmiast kradnie jej serce. W życiu obojga otworzył się nowy rozdział. Kate odkrywa w sobie pokłady miłości, jakiej do tej pory nie znała. Pies staje się jej własnym, personalnym Dalajlamą. Kobieta przestaje szukać na wszystko odpowiedzi, cieszy się życiem tu i teraz. Aż pewnego dnia Wolfie znika.

Kate rozpoczyna karkołomną akcję poszukiwawczą. Czy uda jej się uratować Wolfiego, tak jak on kiedyś uratował ją?

Kobieta wyrusza na ulice Londynu w poszukiwaniu zaginionego przyjaciela. W akcję poszukiwawczą angażuje blogerów, przypadkowo napotkanych spacerowiczów i biegaczy, a nawet wróżbitę. Jej związek wisi na włosku, ale Kate nie może pogodzić się ze stratą. Poszukiwania Wolfiego staje się dla niej czymś więcej – refleksją nad życiem oraz egzystencjalną podróżą w głąb samej siebie.

Powieść Kate Spicer od razu po premierze podbiła serca czytelników w Wielkiej Brytanii i stała się bestsellerem „Sunday Times”. Książka została do tej pory przetłumaczona na 6 języków. Historia Kate i Wolfiego to gotowy scenariusz na film – nie dziwi więc, że prawa do jej ekranizacji kupił serwis Netflix.

Kate Spicer – dziennikarka lifestylowa. Jej artykuły pojawiały się w takich pismach jak „Sunday Times”, „The Times”, „Daily Mail”, „The Evening Standard”, „Vogue”, „Red i Noble Rot” oraz „The Pool”. Wielokrotnie występowała w telewizji – od „Masterchefa” po „Newsnight”. Jest twórcą filmów dokumentalnych, które zyskały uznanie na całym świecie.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku