Aktualna sytuacja w kraju i na świecie nie sprzyja makijażowi. Maseczki zasłaniające nasze twarze powodują, że makijaż spływa od ciepła i pary wydychanej z ust, tusz do rzęs skrapla się, a szminkę zamieniamy na balsam ochronny do ust. Co robić, jeśli chcemy wykonywać pełny makijaż pomimo obowiązku noszenia maseczki? Jak sprawić, by był trwały i nie spłynął ani nie starł się pod warstwą materiału?

Noszenie maseczki na co dzień, często przez wiele godzin, nie jest problemem wyłącznie dla fanek wyrazistych szminek, których noszenie pod maseczką jest znacznie utrudnione. Oddychanie w maseczce powoduje niejednokrotnie zaparowywanie okularów, spływanie tuszu do rzęs i eyelinera, kruszenie się lub rozmywanie podkładu i inne nieprzyjemne doświadczenia ze zniszczonym przez maseczkę makijażem.

Czy muszę rezygnować z makijażu pod maseczką?

Z powodu problemów z trwałością kosmetyków, jakich w większości używa się na co dzień, wiele osób niechętnie, ale ostatecznie rezygnuje z makijażu. Co robić, jeśli mamy jednak problemy z cerą, które dotąd maskowaliśmy podkładem lub fluidem, albo po prostu czujemy się pewniej z podkreślonymi oczami, rzęsami i brwiami lub zwyczajnie nie chcemy rezygnować z malowania ust pomimo konieczności zakładania maseczki? Nadchodzi czas na trwałe, wodoodporne kosmetyki!

Wodoodporne kosmetyki na co dzień

Tusz do rzęs – wodoodporny i nie do zdarcia, zwykle nie był polecany do stosowania na co dzień ze względu na silne utrwalacze stosowane w składzie takich kosmetyków, mogące podrażniać oczy i utrudniać zmywanie makijażu. Podobnie w kwestii podkładów i fluidów. Obecnie jednak, dzięki nowym technologiom i świadomemu doborowi składników przez producentów kosmetyków, częściej stosowany trwały podkład do twarzy czy wodoodporny tusz do rzęs nie zaszkodzą skórze, zapewnią nam za to pewność siebie i trwałość makijażu pomimo konieczności zakładania maseczki, nawet na wiele godzin. Trwały podkład do twarzy Avon utrzymuje się nawet dobę, zapewniając nam profesjonalny wygląd, często potrzebny w pracy, gdzie istotny jest wizerunek. Lekka, ale trwała formuła kosmetyku pozwala uniknąć sztucznego efektu maski przy jednoczesnej pewności perfekcyjnego wyglądu przez cały dzień pracy.

Czerwone usta pod maseczką

Trwała pomadka do ust prawdopodobnie znajduje się już w naszej kosmetyczce, ponieważ nawet przed pandemią szminka nie do zdarcia była nieodzownym atrybutem fanek malowania ust, zwłaszcza klasyczną czerwienią. Pomadki Avon o przedłużonej do dziesięciu godzin trwałości świetnie sprawdzą się stosowane także pod maseczką, bez ryzyka, że makijaż rozmyje się lub skropli pod wpływem wydychanej pary wodnej i ciepła. Mocne napigmentowanie szminki zapewnia trwały kolor i brak uczucia rolowania się grubej warstwy kosmetyku na ustach. Ciekawą alternatywą dla klasycznej szminki w sztyfcie jest pomadka w płynie, tak zwany lip tint. To rozwiązanie świetne dla osób lubiących intensywne, matowe barwy na ustach. Pomadka w płynie Avon utrzymuje się do 16 godzin i tworzy efekt pomalowanych niczym tuszem ust, stąd też inna nazwa pomadek w płynie – lip tattoo. Pomadka w płynie ma konsystencję lekkiego żelu, który szybko wchłania się w usta, pozostawiając warstwę nieścierającego się przez długi czas koloru. Świetne rozwiązanie dla osób niemogących obejść się bez szminki! Pomadkę w płynie zmyje dopiero tłusty płyn do demakijażu w formie olejku.

Makijaż pod parujące okulary

Cień do powiek w kredce zapewni trwałość koloru i brak ryzyka rozmycia lub starcia kosmetyku pod przyłbicą lub okularami parującymi z powodu noszenia maseczki, zwłaszcza w chłodne dni. Cień w kredce to intensywność koloru i trwałość pomimo trudnych warunków! W połączeniu z trwałym tuszem do rzęs gwarantuje on makijaż, który wytrzyma cały dzień pomimo maseczki.

 

Dzięki wodoodpornym, trwałym kosmetykom o wzmocnionej formule i przedłużonej trwałości nie musimy rezygnować z pełnego makijażu nawet w czasie pandemii. Zapewnij sobie pewność perfekcyjnego wyglądu z serią kolorowych kosmetyków Avon Power Stay!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku