Jeśli doskwiera Ci samotność i straciłeś nadzieję, że kolejna zaaranżowana przez znajomych randka da Ci szansę na spotkanie miłości życia ? spróbuj randki online. Dzięki wirtualnym spotkaniom poznasz nowych ludzi, miło spędzisz czas, nawiążesz nowe znajomości, a być może któraś nich okaże się początkiem trwałego i stabilnego związku na lata.


No dobrze, zdecydowałeś/aś się, że chcesz spróbować szczęścia na portalu randkowym. Oczywiście najtrudniej jest zacząć i znaleźć odpowiedni serwis randkowy. W internecie możesz wybierać między darmowymi portalami dla singli, serwisami dla katolików, osób niepełnosprawnych, puszystych, wegetarian, osób 50+ itd. Na takich stronach znajdziesz zapewne mniej użytkowników, ale już od początku wiele Cię będzie łączyć z tą grupą osób. Pozostałe serwisy, nieadresowane do konkretnych grup społecznych, mają tę przewagę, że korzysta z nich więcej użytkowników.

Szukaj bezpiecznie

Zanim wybierzesz najlepszy portal randkowy i założysz na nim konto, zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania, jakiej osoby szukasz, jakimi cechami powinna się ona wyróżniać wśród innych potencjalnych kandydatów. Kolejna ważna kwestia to bezpieczeństwo. Wybierając portal randkowy bez rejestracji, musimy być bardziej wyczuleni i ostrożniejsi niż w przypadku serwisów, które weryfikują wszystkich swoich nowych użytkowników.

Jak wybrać internetowy portal randkowy?

Aby wybrać najlepiej dopasowany do Ciebie serwis randkowy, najpierw musisz zastanowić się, czego konkretnie oczekujesz od tego miejsca i poznanych tam ludzi. Aby to sprawdzić, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czy jesteś gotowy zapłacić kilkanaście złotych za lepszą jakość oferowanej przez serwis usługi?

  • Jakiego partnera szukasz? Interesuje Cię stały i poważny związek czy raczej przelotna znajomość i dobra zabawa?

  • Co w potencjalnym partnerze jest dla Ciebie najważniejsze: hierarchia wartości, zainteresowania, pochodzenie, religia, chęć założenia rodziny, posiadanie potomstwa?

Jeśli szczerze odpowiemy sobie na te pytania, będziemy już o krok od wyboru portalu randkowego.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

Sprecyzowanie oczekiwań i priorytetów nie wystarczy. Wybierając serwis randkowy, trzeba wziąć pod uwagę jeszcze kilka kwestii. Po pierwsze: wiarygodność portalu. Zanim zaczniesz umawiać się na randki, przeczytaj (ze zrozumieniem) regulamin portalu, zapoznaj się z polityką prywatności. To bardzo ważne! Oprócz regulaminu o wiarygodności danego miejsca w sieci świadczyć też będą opinie Twoich znajomych, którzy mają tam konto, lub innych użytkowników serwisu.

Kolejna kwestia to popularność strony. Szkoda zawracać sobie głowę, logując się do portalu z małą liczbą użytkowników i wysokim abonamentem. Najlepsze portale randkowe mają dużą liczbę zarejestrowanych użytkowników. Szansa na poznanie swojej drugiej połówki jest tam znacznie większa - po prostu jest w czym wybierać.

Trzecia ważna kwestia to metoda doboru partnerskiego. Portale randkowe cieszące się dobrymi opiniami i dużą popularnością oferują swoim użytkownikom profesjonalne testy doboru partnerskiego, które ułatwią znalezienie tego jedynego czy tej jedynej. Dzięki wypełnieniu takiego testu unikniesz niepotrzebnych rozczarowań z poznawaniem kolejnych „nietrafionych” osób. Poznawać za to będziesz ludzi o podobnych oczekiwaniach i poglądach, podzielających Twój system wartości.

Ostatnia kwestia to opłaty za rejestrację i użytkowanie serwisu. Większość dużych i popularnych serwisów randkowych oferuje darmową rejestrację. Aby jednak mieć dostęp do pozostałych funkcji, należy uiścić niewielką opłatę. Zwykle są to małe kwoty – około kilkunastu złotych na miesiąc. W internecie znajdziemy również darmowe serwisy randkowe, jednak mają one małe zasięgi i niezbyt dużą liczbę zarejestrowanych, aktywnych użytkowników. Dlatego warto zainwestować te kilkanaście złotych na miesiąc i założyć konto na sprawdzonym i bezpiecznym portalu o dużym zasięgu, mającym większą liczbę użytkowników.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku